Domácí tým gólově udeřil hned z první akce. Po přímém kopu Falty se k odraženému míči dostal útočník Adam Varadi, který s přehledem zavěsil. „Byla to naše nekoncentrovanost při standardní situaci, která zápas obrovsky ovlivnila. Pak jsme museli částečně upustit do toho, co jsme měli nachystané a na co jsme se celý týden připravovali," konstatoval uničovský trenér Zdeněk Strouhal.

Jeho tým byl po inkasované brance zjevně zaskočený a směrem dopředu toho příliš nenabídl. Naopak Sigma mohla zvýšit po akci Varadiho, který poslal do úniku Faltu. Rychlonohý záložník Sigmy však tváří v tvář Uvízlovi neuspěl.

Ve 29. minutě vyrobili uničovští stopeři obrovskou hrubku, po které jim odebral míč Jakub Plšek, jenž nikým neobtěžovaný s přehledem zakončil a poslal Sigmu do dvougólového vedení. „I druhý gól jsme soupeři sami nabídli a za stavu 2:0 je strašně těžké dohánět," uznal kouč Uničova Strouhal.

První půli vyhráli domácí na góly i na šance. Především přítomnost Varadiho byla na hřišti hodně znát. „Adam byl jediný, kterého jsem v poločase pochválil, jak tam byla kritika," prozradil trenér olomoucké rezervy Radim Kučera, kterému se výkon jeho svěřenců přes příznivý stav příliš nezamlouval.

Ve druhém poločase se z volného přímého kopu do míče opřel levačkou Falta a Uvízl měl co dělat, aby jeho střelu dokázal vytěsnit mimo tři tyče.

Pak se již ale začali výrazně osmělovat hosté, kteří měli s přibývajícím časem čím dál více ze hry. Střelu Richtera ale domácí gólman Reichl zkrotil. Pak Žmolík krásným pasem vysunul do brejku Večeřu, jenž ovšem ve velké šanci selhal a gólmana Sigmy neobstřelil.

Na šance Uničova odpověděli domácí pohlednou akcí po levé straně, jenže Plšek netrefil hlavou odkrytou branku.

Domácí dohrávali závěrečné desítky vteřin bez vyloučeného Vavříka a Uničov ještě dokázal snížit zásluhou Richtera, jenž pěkně přehodil brankáře Sigmy.

Domácí si však těsné vítězství pohlídali a mohli se radovat z páté výhry v sezoně. „Výsledek je pěkný, ale hra nebyla taková, jakou bych si představoval. K úplné spokojenosti bych toho chtěl daleko víc," konstatoval kouč Sigmy Kučera, jenž byl více spokojený s druhým poločasem, který ale jeho tým prohrál 0:1. „Ze začátku byl Uničov důraznější a jistější v kombinaci. My jsme hráli příliš profesorsky a bylo tam málo pohybu. Po poločase se to zlepšilo, ale ke konci jsme už nám trochu docházely síly," řekl Kučera.

Uničov v derby doplatil na dvě velké chyby, které domácí potrestali. „S tímto soupeřem to mrzí dvojnásob. Ve druhé půli jsme soupeře sem tam i přitlačili a myslím, že jsme měli více ze hry. Naše branka přišla ale příliš pozdě a už nebylo v našich silách zápas dotáhnout do remízového stavu," uzavřel hostující trenér Strouhal.

SK Sigma Olomouc B – SK Uničov 2:1 (2:0)

Branky: 3. Varadi, 29. Plšek – 90. Richter. Rozhodčí: Nováček – Kůrka, Petr. ŽK: Vavřík, Habusta – Toman. ČK: 89. Vavřík. Diváků: 138.

Olomouc B: Reichl – Vavřík, Svozil, Štěrba, Můčka – Zahradníček, Habusta (87. Langer), Plšek (72. F. Richter), Falta (72. Holub) – Nešický (46. P. Ševčík), Varadi (90. Chorý). Trenér: Radim Kučera.

Uničov: Uvízl – Heinz, Šalamoun, Vejvoda, Koutek – Toman – Juřátek (46. Večera), Žmolík, Kyselý, Bača (90. Muzikant) – D. Richter. Trenér: Zdeněk Strouhal.