Po zápase byli hráči i trenér hodně skleslí. „Kdo na tom utkání nebyl, tak neuvěří, jak vypadalo. Ten výsledek je hodně krutý. Soupeř nás potrestal svou produktivitou," mrzelo Derca, který na rozdíl od zápasu v Otrokovicích viděl na svých hráčích snahu.

„Dnes to bylo diametrálně odlišné utkání. Mrzí mě to za kluky, protože vidím, že do toho dali všechno. Ale efektivita byla bohužel nulová. Hulín má zkušené hráče a byl vidět rozdíl, že ty situace řešili lépe než my," všiml si holický kouč.

Na domácích bylo v úvodu zápasu vidět, že chtějí odčinit debakl z Otrokovice. HFK byl jednoznačně aktivnější a vytvořil si několik gólových šancí.

Problémem však bylo jejich proměňování. Postupně své příležitosti spálili Pezzotti, Marek a Wolf.

Naopak hosté z Hulína svou první gólovku využít dokázali. Dlouhý nákop z vlastní poloviny propadl k Ondřejkovi a ostřílený útočník s ligovými zkušenostmi sám před Muchou nezaváhal.

Na začátku druhé půle mohl střelec první branky zvýšit. Po perfektně sehraném brejku na něj zívala prázdná brána, ale Ondřejka poslal míč jen do břevna.

Hulín to ale mrzet nemuselo. V 68. minutě se balon odrazil za šestnáctku k Matouškovi a ten výstavní ranou z voleje zvýšil na 2:0.

Ten samý hráč pak šest minut před koncem přidal po rohu ještě třetí gól a hosté se mohli radovat z nečekaně vysokého vítězství.

I přes jasný výsledek si ale i hosté uvědomovali, že v první půli měli kus štěstí. „Chvíli nám trvalo, než jsme se trochu rozpohybovali. Hráli jsme v týdnu náročné pohárové utkání se Znojmem a nemáme moc široký kádr. Několikrát jsme tam propadli a měli jsme štěstí, že domácí nějakou z těch šancí neproměnili," oddechl si trenér Hulína Jindřich Lehkoživ.

Zatímco Hulín má po dvou kolech plný počet bodů, Holice se musí vzpamatovávat z dalšího těžkého direktu. Po dvou vysokých prohrách má totiž hrozivé skóre 0:7 a navíc ji teď čeká náročné derby s béčkem Sigmy. „Start se nám nevyvedl podle představ. Psychika mladých hráčů je teď dole a my musíme zapracovat na tom, aby se chytli. Čeká nás těžké utkání, ale nemáme se čeho bát. Když budeme takhle pracovat, tak to zvládneme," věří v sílu svého mužstva Jiří Derco.

1. HFK Olomouc – Hulín 0:3 (0:1)

Branky: 33. Ondřejka, 68. a 84. Matoušek. Rozhodčí: Slabý – Lakomý, Svoboda. ŽK: Pezzotti, Přikryl, Krejčí – Postava, Pospíšil. Diváků: 104.

HFK: Mucha – Bernard, Horka, Krejčí, Přikryl – Wolf (70. Kipritidis), Rýdel, Buček, Marek (70. Kostorek) – Pyclík (81. Bořil) – Pezzotti. Trenér: Jiří Derco.

Hulín: Vogl – Krhut, Kostka, Zlámal, Vyskočil – Šrom, Laciga, Matoušek, Postava (61. Dvořáček) – Pospíšil (85. Minář), Ondřejka (75. Barcuch). Trenér: Jindřich Lehkoživ.