V pěti ze šesti vítězných zápasů navíc hanácká obrana odolala a udržela čisté konto.

Ještě jednu sérii neporazitelnosti táhnou olomoučtí fotbalisté. V Gambrinus lize už nenašli přemožitele jedenáctkrát za sebou.

Ovšem statistika je jedna věc a realita druhá. Liberec příjíždí do Olomouce nabuzený hladkou pohárovou výhrou Kolíně a z toho, že se v posledních letech na Sigmu nedaří, si v Podještědí nedělají těžkou hlavu.

„Tu bilanci chceme změnit, zápas je pro nás velkou výzvou. V ofenzivě ale také budeme aktivní, což je nám vlastní,“ naznačil trenér Josef Petřík, že Severočeši na Andrův stadion nepřijedou s destruktivní taktikou.

Na ofenzivní kvality soupeře upozorňuje dopředu i kouč Hanáků Psotka.

„Hrají podobný stylem jako Mladá Boleslav,“ připomněl kouč poslední domácí utkání, ve kterém tříbodové ambice Sigmy umřely na neproměňování šan­cí.

„Liberec je stejně jako Boleslav velmi silným týmem, zejména co se týče hry směrem dopředu,“ říká Zdeněk Psotka.

„Hra dozadu je také dobrá, ale jejich ofenzivní hráči mají skutečně obrovskou kvalitu.“

Z útočného dua Jiří Štajner – Andrej Kerič jde respekt. Zkušený čtyřiatřicetiletý Štajner, který s Libercem získal v roce 2002 mistrovský titul a pak dlouhá léta působil v bundeslize, byl při posledním utkání s Litvou jediným zástupcem Gambrinus ligy v reprezentaci.

Chorvat Kerič byl zase předchůdcem Michala Ordoše na trůnu krále ligových kanonýrů. První se letos v lize trefil zatím dvakrát, druhý už čtyřikrát.

Olomouc má však ve svém středu ještě produktivnějšího kanonýra. Michal Hubník zacílil přesně už šestkrát. Pomalu se do týmu navíc po zranění vrací Ordoš, který už proti Mladé Boleslavi stihl posledních šest minut.

Další forvard Pavel Šultes měl v uplynulém týdnu drobné zdravotní trable, ze kterých se ale stihl vylízat a na zápas by měl být podle kouče Psotky připraven.

„Pavel trénoval individuálně, ale dnes (v pátek – pozn. red.) už se stoprocentně zapojil do tréninku s mužstvem,“ uvedl Psotka.

Připravení tak jsou všichni hráči až na kapitána Radima Kučeru, který má zlomenou nohu a vrátí se nejspíš až v jarní části, a brazilského záložníka Melinha, jenž je po operaci menisku.

Blaha nebo Drobisz?

Liberci bude scházet z nějrůznějších důvodů nejspíš větší počet fotbalistů.

Kvůli zranění určitě nenastoupí zkušený forvard Jan Nezmar a záložník Michal Zeman. Nejistý je start Fleišmana, Martana a Vulina.

V tajnosti před utkáním zůstává, kdo se postaví do olomoucké branky. Petr Drobisz a Martin Blaha se zatím pravidelně střídali. A podle kouče Psotky se na tom nebude nic měnit ani v druhé polovině podzimní části.

„Pořád platí to, co jsme řekli před sezonou. Nic se nemění,“ tvrdí Psotka.

Indicie však existují, Blaha odchytal ve středu v Moravskoslezské fotbalové lize utkání juniorky v Uničově. „Jestli je to nějaký signál, nebo ne, to ať si každý přebere, jak chce,“ pousmál se Psotka.

Utkání vysílá přímým přenosem sportovní kanál České televize ČT4.