Diváci na Andrově stadionu se měli v obnovené olomoucké premiéře v první lize na co dívat. Oba týmy měly už v prvním poločase řadu dobrých příležitostí ke vstřelení gólu.

Už po třech minutách proletěl těsně nad projektil z kopačky pravého obránce Martina Hály. Ještě v první patnáctiminutovce hlavičkovali velmi nebezpečně Václav Vašíček a také Jan Navrátil.

zatímco při prvním pokusu si brankář Hruška nadvakrát poradil. Proti Navrátilově střele, která se mu ještě svezla po ramenu, byl bezmocný, pomohla mu však levá tyč.

Ani Příbram ale s útočením nezahálela. Včasným vyběhnutím musel Štípkovi zmařit šanci brankář Reichl, který se brzy zaskvěl také při střele Bednáře, který po bídné Plškově rozehrávce, běžel sám na brankáře.

Váhající Vašíček

Samostatný nájezd na brankáře měl k dispozici po skvostné přihrávce Halenára i Vašíček na druhé straně. Se zakončením ale váhal tak dlouho, až mu vracející se Hájovský míč odkopl.

Bednář, nejlepší hráč Příbrami, pak několikrát zahrozil ze vzduchu. Olomoučtí obránci ho nedokázali zastavit, naštěstí pro Sigmu šly jeho hlavičky vždy těsně vedle.

Navrátilova trefa

Gólu se téměř pět tisíc diváků na stadionu dočkalo až po přestávce.

Halenár i zády k brance vymyslel oblouček za obranu pro Navrátila a ten s přehledem prostřelil Hrušku.

Tři příbramské údery

Olomoucká radost však trvala deset minut. Halenár přišel před příbramským vápnem o míč. Zkušený Rezek vyslal dlouhým a hlavně přesným pasem na zteč Bednáře, který ač v obležení olomouckých obránců, tak prakticky nebráněný namířil tvrdou ranou přesně k tyči. Brankář Reichl se natahoval marně.

Pak spěl duel pomalu k remíze. I když šanci na rozhodnutí měla jak Příbram, závaru ve vápně odvracel na poslední chvíli z odkryté branky balon Šindelář, tak Olomouc. To když po kombinaci Zahradníčka s Ordošem pálil první jmenovaný levačkou, pohříchu příliš slabě.

Když už to vypadalo, že Sigma si skutečně připíše druhou remízu v sezoně. Vybojovali Příbramští poměrně lacino rohový kop. Balon proskotačil malým vápnem a do sítě ho dorazil Hnaníček.

Olomoucký zmar pak korunoval při zoufalém olomouckém náporu penaltovým faulem Vepřek, po němž Bednář z nařízené jedenáctky přidal druhý gól.

SK Sigma Olomouc – 1. FK Příbram 1:3 (0:0)

Branky: 58. Navrátil – 68. a 90.+4 z pen. Bednář, 90.+2 Hnaníček. Rozhodčí: Hrubeš – Blažej, Caletka. ŽK: Vepřek – Krameš, Zápotočný. Diváci: 4826.

Olomouc: Reichl – Hála, Rajnoch, Šindelář, Vepřek – Navrátil, Houska, Plšek, Petr (79. Zahradníček) – Halenár (74. Ordoš), Vašíček (79. Chorý). Trenér: Leoš Kalvoda.

Příbram: Hruška – Sus, Hájovský, Zápotočný, Končal – Hnaníček, Krameš (63. Brandner) – Rezek (90. Tregler), Pilík, Štípek (83. J. Mareš) – Bednář. Trenér: Pavel Tobiáš.

VŠECHNY OHLASY NAJDETE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ REGIONÁLNÍHO DENÍKU