Tým Vlastimila Paličky si sice v Otrokovicích vytvořil hodně šancí, ale domácí dali Hanákům lekci z efektivity. Skóre 4:1 tak podle holického trenéra neodpovídá realitě na hřišti.

„Byl to smolný zápas. Ukázala se naše slabina a tou je malá schopnost prosadit se v koncovce. V pokutovém území máme moc respektu. Musím také vyzdvihnout výkon domácího brankáře. Navíc jsme trefili tyčku a jednou to soupeř vykopával z branky," mrzely Paličku zahozené šance.

Jeho svěřenci byli od začátku aktivnější a měli několik příležitostí otevřít skóre. Ze své první šance ale šli do vedení domácí. Za obranu Holice si zaběhl Mlýnek, který sám před Muchou nezaváhal.

Ještě do půle mohli srovnat Šteigl a Pyclík, ale ani jeden z nich v dobrých pozicích netrefil bránu.

Stejná dvojice měla blízko k vyrovnání i na začátku druhho poločasu. Šteigl nejprve trefil tyč a dorážku Pyclíka srazila domácí obrana.

A hned vzápětí přišel gól na druhé straně. Holické obraně utekli Vavruša s Elšíkem a druhý jmenovaný dával do prázdné brány.

V 54. minutě vrátil Holici do hry krásnou střelou z hranice vápna Pyclík, ale naděje hostů žila jen chvíli.

O pět minut později totiž Otrokovice znovu odskočily na dva góly, když se po dlouhém autu trefil Vavruša. V 71. minutě pak potvrdil domácí výhru 4:1 Neubert.

Holice si tak z Otrokovic odváží velmi krutý výsledek. „Zápas vypadal úplně jinak, než jak naznačuje výsledek. Byli jsme aktivní, na střely jsme vyhráli 22:6. V prvním poločase, který jsme prohráli 0:1, to bylo dokonce 11:1," popisoval průběh zápasu Palička.

HFK sice pod novým trenérem vylepšil herní projev, ale body nepřicházejí. „Nic nebalíme. Hra se zlepšila, dostáváme se často do nebezpečných situací, jen musíme být agresivnější v koncovce," myslí si Palička.

Po další porážce ale HFK nemá vše ve vlastních rukou a musí sledovat i výsledky konkurentů. „Nemůžu říct, že nás to nezajímá. Ale teď myslíme hlavně na sebe a na to jak zlepšit naši hru z hlediska efektivity. Pro hráče to je frustrující. Hráli dobře, s velkým zaujetím. Náš úkol teď je, abychom je povzbudili," prohlásil zkušený trenér.

Další utkání čeká jeho svěřence v sobotu, kdy Holice doma hostí už jistého postupujícího z Prostějova.

FC Viktoria Otrokovice – 1. HFK Olomouc 4:1 (1:0)

Branky: 22. Mlýnek, 50. Elšík, 59. Vavruša, 61. Neubert – 54. Pyclík. Rozhodčí: Nejezchleb – Sedláček, Ondráš. ŽK: Přikryl.

Otrokovice: Balážik – Vavruša, Zábojník, Juráň, Jasenský, Elšík (74. Křivánek), Němec, Neubert, Deklava, Foltýn (60. Bahounek), Mlýnek (82. Juhas). Trenér: Marek Sedlák.

HFK: Mucha – Krumpolc, Kotouč, Krejčí, Přikryl (74. Kostorek) – Šteigl, Buček, Pyclík, Fočić (46. Bořil), Marek (54. Sázel) – Pezzotti. Trenér: Vlastimil Palička.

Autor: ONDŘEJ KAŠLÍK