Obě mužstva mají po dvou odehraných kolech čtyři body. Sigma díky vysoké výhře nad Jabloncem shlížela na zbytek ligy z prvního místa, Příbrami patřila čtvrtá příčka.

„Je to hodně milé. Pokud bychom na to jakýmkoli ziskem navázali i v dalším zápase, tak se udržíme na těch vyšších příčkách, což by bylo nečekané, zejména po tom, co se různě o Příbrami spekulovalo po odchodu několika hráčů,“ uvedl příbramský kouč Hřídel, který se mužstva z hornického města ujal v letní přestávce.

Příbram i Olomouc přitom neměly papírově vůbec jednoduchý začátek soutěže. Sigma vedle Jablonce hrála na půdě dalšího z českých zástupců v pohárové Evropě – v Plzni. Středočeši zase obrali o body v minulé sezoně třetí Baník Ostrava a čtvrté Teplice.

„Hráli jsme s mužstvy, která skončila v minulém ročníku třetí a čtvrtá, ovšem teď nás čeká podle momentální formy nejtěžší soupeř. Olomouc posledně jasně přejela Jablonec. Bude to nejnáročnější zápas, co jsme hráli,“ mínil Hřídel.

Podobně ale vidí situaci i Hřídelův olomoucký protějšek Zdeněk Psotka.

„Jsem přesvědčen, že i nás čeká nejtěžší zápas právě teď. Kvůli kolektivní a pracovité hře, kterou se Příbram prezentuje, kvůli formě, kterou podložila dvěma úspěšnými výsledky, i kvůli tomu, že se nám v Příbrami dlouhodobě nedaří. Všechno nasvědčuje tomu, že půjde o velmi těžké utkání,“ připomněl Psotka negativní bilanci Hanáků na Stadionu u Litavky, který se nově jmenuje Adidas Arena.

Naposledy Sigma v Příbrami vyhrála na podzim 1999 a góly tehdy dávali fotbalisté, kteří jsou v mužstvu i v současnosti. Martin Kotůlek, který před jedenácti lety otevíral skóre, působí jako asistent trenéra.

Radim Kučera se vrátil v létě z německého Bielefeldu, aby olomouckému týmu vyztužil obranu a dodal potřebné zkušenosti.

Zatím poslední vzájemný zápas se datuje do března letošního roku. Po remízovém poločase sestřelil Příbram dvěma brankami v rozmezí tří minut Pavel Šultes.

Hanákům hodně pomohlo vyloučení příbramského kapitána Daniela Huni, který viděl za necelých 120 vteřin dvě žluté karty a o motivaci tedy bude mít v dnešním duelu postaráno.

„Máme jim co oplácet za poslední zápas, proto bych byl rád, kdybychom doma vyhráli. Víme, že Olomouc je velmi kvalitní soupeř. Ale myslím si, že když se dobře připravíme, tak ten zápas zvládneme,“ věří si.

Sigma se ale nebojí. „V poslední době se nám daří tyto série prolamovat,“ připomíná obránce Sigmy Tomáš Janotka.

Kouč Psotka tuší, s čím soupeř na jeho tým vyrukuje.

„Od Příbrami čekám velmi dobrý týmový výkon, kterým se prezentovala všechna mužstva, která v minulosti trénoval trenér Hřídel. Příbram má hráče, kteří jsou ochotní pracovat pro tým, a na těch staví. Od všech to určitě bude velmi poctivá práce směrem dozadu, velmi organizovaná hra,“ tvrdí.

Útočný stroj, který sestavil, ale v začátku soutěže šlape skvěle, a tak se nedá předpokládat, že by se chystal některé jeho součásti měnit. „Budeme chtít znovu hrát především svoji hru a vnutit ji soupeři. Změny v herním pojetí ani v sestavě proto nečekejte,“ vzkazuje.

HVĚZDA SOUPEŘE

Daniel Huňa

Autor úvodního gólu Příbrami v této sezoně je už delší čas její vůdčí postavou. V Olomouci se v posledním duelu nechal hloupě vyloučit pro dvě žluté karty za dvě minuty a usnadnil domácím cestu za vítězstvím. O motivaci pro zápas tak má fotbalista, který se na začátku milénia živil ve Spojených státech jako malíř pokojů, postaráno dokonale.

POSLEDNÍ ZÁPAS

14. 3. 2010: Sigma – Příbram 3:1

Hanákům daroval vedení vlastenec Nohýnka, ale Hušbauer krásnou ranou po nesmyslně otočeném rohu stanovil poločasové skóre. Pak se nechal vyloučit kapitán hostů Huňa a kanonýr Šultes trestal.

SK Sigma Olomouc – 1. FK Příbram 3:1 (1:1)

Branky: 12. Nohýnek vl., 62. a 65. Šultes – 40. Hušbauer. Rozhodčí: Hrubeš – Zlámal, Tacina. Diváci: 3378

Sigma Olomouc: Lovásik, Janotka, Dreksa, Martin Komárek, Heidenreich, Rossi, Bajer, Ordoš, Petr (83. Štěpán), Šultes (71. J. Schulmeister), Hubník (85. Nuc).

1. FK Příbram: Krbeček, Plašil, Nohýnek, Štochl, Pleško, Klesa (77. Fantiš), Hušbauer (70. Wágner), Tarczal, Pilík (70. Rodrigues), Huňa, Jirouš.