Zatímco Klenovice si po domácím přídělu 1:7 od Nových Sadů reputaci příliš nevylepšili. Šternberk to vzal s nápravou porážky na půdě holického béčka vážně.

„Jsem spokojený. Určité obavy tam po minulém zápase byly. Dnes jsme se ale rychle chytili a pak to byl zápas na jednu branku," řekl trenér Milan Schmidt.

Už ve čtvrté minutě vedli jeho muži o dvě branky. Nejdřív se trefil Tomáš Hlaváček a krátce po něm Martin Kuba, čerstvá posila z třetiligového Uničova.

„Stáli jsme o něj delší dobu, ale Uničov ho nechtěl pustit, dokud nebude mít vyřešené své hráče. Je to defenzivní záložník s velkým fyzickým fondem, přesně hráč, který nám chyběl," uvedl Schmidt.

„Ve třetí lize už něco málo odehrál, takže nabral nějaké zkušenosti a bylo na něm vidět že vyčníval," chválil Schmidt.

Kuba vstřelil ve druhém poločase ještě jednu branku, kterou upravil na konečných 5:0.

Předtím se ještě trefili Milan Coufal a znovu Tomáš Hlaváček, jenž také zaznamenal dvě branky.

„V této sezoně se startoval trochu pomaleji, možná proto, že jsme ho používali v záloze. V posledních zápasech jsem ho ale posunul zpátky k Jurečkovi do útoku a bylo vidět, že si rozumí," řekl spokojený Schmidt, který si po zápase liboval, že to jeho soubor zvládl tentokrát bez velkých nervů.

„Ani jsem se dnes nerozčiloval," smál se šternberský trenér.

„Po takovém zápase prakticky nedají vytýkat žádné chyby. Soupeř byl slabší, ale i tak mám z našeho výkonu výborné pocity. Hráli jsme s chutí a radostí. To je základní předpoklad," dodal Schmidt.

FK Šternberk – Sokol Klenovice 5:0 (3:0)

Branky: 3. a 19. Hlaváček, 4. a 66. Kuba, 59. Coufal. Rozhodčí: Zavřel – Koláček, Pospíšil. ŽK: Hlaváček, Steklý – Hatle, Všianský, Jahl.

Šternberk: Vytřísal (79. Šimek) – Vinkler (72. Steklý), Novosad, Kymlička, Tomanec – Coufal, Mudrák (59. Koryťák), Kuba, Zifčák (64. Hlaváč) – Hlaváček (67. Havlík), Jurečka. Trenér: Milan Schmidt.

Klenovice: Polák – Lakomý, Cetkovský, Klimeš, Šlézar, Krč, Rozehnal (75. Komárek), Hatle, Pekař, Všianský, Jahl. Trenér: Petr Navrátil.