Ačkoliv velká část příznivců třineckého klubu i fotbalových odborníků předpokládala, že pro sestupem ohrožené fotbalisty Třince bude zápasem pravdy až střetnutí s 1. HFK Olomouc, realita je nakonce trochu jiná.

Dá se říct, že Třinečtí už jsou díky sbíraní bodů z nejhoršího venku. Jsou jedenáctí, mají 31 bodů, o sedm více než jejich soupeř z Hané, který je na první sestupové příčce.

„Počet týmů, které budou bojovat o záchranu, se po některých překvapivých výsledcích nesnižuje, ale naopak zvyšuje. Závěr soutěže bude atraktivní,“ říká třinecký trenér Erich Cviertna, který by měl mít v sobotu k dispozici kompletní kádr.

Zatímco ještě před pár týdny se zdálo, že jedině výhra nad Holicí může dovést Třinec k záchraně, momentálně to je trošku jinak.

„O co v tom zápase půjde, jsme si všichni připomněli hned po Dukle. Ve hře je ještě patnáct bodů, takže to je důležitý, ale určitě ne rozhodující zápas. Připravujeme se na něho svědomitě, jako na všechny duely na vlastním hřišti,“ podotkl Cviertna.

Síla HFK neodpovídá jeho postavení

Přestože HFK Olomouc na jaře tápe a stále není schopen se odlepit se od sestupových pozic, nelze jej podle Cviertny předem odepisovat. Jeho současné nelichotivé postavení ani zdaleka nekoresponduje se skutečnou sílou mužstva.

„Na jaře jsem je viděl několikrát. Mají zkušený tým, chtějí hrát fotbal, opírají se o solidní útočnou fázi. Jejich hra a složení kádru neodpovídá jejich současnému postavení,“ chválí Cviertna příštího soupeře.

Trenérem HFK Olomouc je Miroslav Kouřil, jenž v úvodních třinácti kolech letošní sezony seděl na lavičce Třince.

Hráčům Třince se v probíhající sezoně na vlastním hřišti vůbec nedaří, vyhráli na něm jen čtyřikrát. Teď mají před sebou dva domácí zápasy – tuto sobotu si to rozdají s Olomoucí, o týden později s Mostem. Dvě výhry, čili šestibodový výdělek, by jistojistě znamenal definitivní setrvání ve druhé lize i pro příští ročník.

„Domácí týmy mívají potíže se zdoláváním pečlivých obran soupeřů. Zvládají to hlavně díky využívání chyb a proměňování standardních situací. A zatímco hostující celky působí uvolněným dojmem, domácí chtějí až příliš a výkon některých hráčů nedosahuje ani poloviny jejich možností," říká Cviertna.

„Vyhrát doma dva zápasy po sobě je pro každého velmi těžké. Až skončí ten první, začneme se koncentrovat na další. Nemluvě o tom, že utkání proti HFK Olomouc bude pro oba velice těžké. Jenže zatímco Olomouc nemá co ztratit a může jenom získat, my doma musíme, což je strašně svazující,“ uzavřel kouč Třince.