„Hlavně to ale byla práce kluků. Jsem za to rád a dnes jsem spokojený," usmíval se kanonýr, který v sezoně nastřílel už čtrnáct branek.

Klenovice jste rozstříleli výsledkem 10:1. Jak hodnotí zápas čtyřgólový střelec?
Hodnotím to kladně, protože jsme konečně nasázeli nějaké branky, což se nám nepodařilo v minulých zápasech. Jsem rád, že se dařilo všem a výkon stál konečně za to.

Čím to bylo, že jste po třech zápasech bez vítězství předvedli takovou kanonádu? Měli jste nějaké společné sezení?
Sezení bude následovat až po zápase. Doufali jsme, že to dopadne dobře, a to se stalo. Nic se oproti dřívějšku nezměnilo, akorát jsme měli takovou menší rozcvičku s trenérem. Myslím, že se kluci cítili příjemně. Deka je pryč (usmívá se). To byl přesně zápas, který jsme potřebovali.

Když zapátráte v paměti, jsou čtyři góly vaším střeleckým rekordem?
Jednou jsem dal pět, ale to bylo asi v páté třídě (usmívá se). Ještě se mi to vlastně povedlo jednou v divizi v Konici, ale já góly moc nedávám. Spíš tak jenom po jedničkách a plus nějaké ty asistence. Hlavně to ale byla práce kluků, jsem za to rád a dnes jsem spokojený.

Klenovicím jste ale mohl dát i více než čtyři branky, že?
Mohlo jich být i víc, ale musíme trochu šetřit soupeře (směje se).

Poslední půlhodina už gól nepřinesla. Byli jste uspokojení z pokoření desetigólové hranice?
Dali jsme desítku a pak už to není tolik fotbal, jako spíš hokej, takže se to trošku podvědomě přibrzdilo a šetřili jsme se do dalších bojů. Navíc je nás teď tak akorát, takže se nikdo nemůže zranit.

Na vedoucí Šumperk ztrácíte jeden bod, ale máte taky jedno utkání k dobru. Bude to válka o první místo?
Bude. Máme to ve svých rukách. Oni mají ještě před sebou těžký zápas s Losinami. Určitě si myslím, že ještě ztratí, všechno nemůžou vyhrát. My to máme ale ve svých rukách a musíme se snažit vyhrát všechny zápasy.

Budete muset za čtyři branky přispět do společné kasy?
Určitě. Tam je to zapsané už teď po zápase. Dneska dávali i David Dvorský a Bláža (Jan Blaha, pozn. red.) hattrick, takže to bude veselé (usmívá se).