Prvních dvacet minut to přitom na jednoznačnou záležitost nevypadalo, domácí ale nakopl vedoucí gól, který z dorážky zařídil Papica. Kapitán Nových Sadů o chvíli později odcentroval na Melichárka, jenž z voleje zvýšil na poločasových 2:0.

„První poločas jsme prodrbali. Měli jsme stoprocentní šanci, kterou jsme neproměnili, možná by se to vyvíjelo trošičku jinak. Náš výkon byl ale slabounký, chyběl tam důraz a agresivita," mrzelo trenéra Zlatých Hor Jiřího Silného.

Na začátku druhé půle předvedl nevídanou věc Melichárek, který obešel gólmana, jenže z malého vápna trefil pouze tyč prázdné branky. Domácí celek, který od 65. minuty hrál přesilovku, to ale vůbec nemuselo mrzet. V 76. minutě se z hranice šestnáctky trefil Papica, který vstřelil pojišťovací gól na 3:0.

Další gólovku domácích zazdil Vacek. O chvíli později ale přišel centr Koppa a přesná hlavička Papici, který se mohl radovat z hattricku.

To ale nebylo vše. Čtyři minuty před koncem centroval Urbánek a zakončovat nemohl nikdo jiný než „Vilda" Papica, jenž uzavřel skóre na konečných 5:0.

„Byl to jednoznačný zápas. Po zásluze jsme vyhráli a měli jsme ještě daleko víc vyložených šancí. Byl to výborný výkon, jsem maximálně spokojený jak s výsledkem, tak s předvedenou hrou," prohlásil domácí trenér Karel Trnečka. „Věděl jsem, že soupeř jenom nakopává dlouhé balony a vůbec nekombinuje. Připravovali jsme se na standardní situace soupeře, ale ani z nich nehrozili. Soupeře jsme nepustili do žádných šancí," těšilo Trnečku.

Jeho protějšek byl pochopitelně z odevzdaného výkonu svých svěřenců zklamaný. „Od vyloučení za stavu 2:0 se jenom dohrávalo a byla to jenom otázka skóre, jak to dopadne. Já už jsem potom rezignoval a nechtěl jsem na hráče ani křičet, protože to už nemělo význam. V obraně to byla katastrofa, hráli jsme hloupě a naivně," dodal trenér Zlatých Hor Jiří Silný.

FK Nové Sady – TJ Zlaté Hory 5:0 (2:0)

Branky: 24., 76., 82. a 86. Papica, 33. Melichárek. Rozhodčí: Dorušák – Křepský, Ráb. ŽK: Šrom – Jančík, Plhák. ČK: 65. Jančík.

Nové Sady: Zbořil – Kopp, Dvořák, Vacek, Maliňák – Režný (74. Novotný), Škoda, Andreev (82. Urbánek), Šrom (70. Blaha) – Melichárek, Papica. Trenér: Karel Trnečka.

Zlaté Hory: Kamisch – Malý, Škoda, Karlík, Petroš – V. Charalambidis, Plhák (79. Zálešák), Křepelka, Jančík – Navrátil, Burian (46. Bruckner). Trenér: Jiří Silný.