Minulý čtvrtek se objevila informace o Heinzově podzimním hostování v Holici 
a ten samý den se již bývalý reprezentant objevil na jejím tréninku. O dva dny později pak kmenový hráč Sigmy nastoupil do třetiligového zápasu – shodou okolností do derby proti béčku Olomouce.

A rezerva Sigmy z tohoto prestižního souboje vyšla daleko lépe, o své výhře rozhodla již v prvním poločase.

„Dostali jsme první hloupý gól. Ten druhý beru na sebe, protože jsem udělal chybu ve středu hřiště a Sigma nás potrestala," prohlásil medailista z Eura 2004 v Portugalsku.

„Ve druhém poločase jsem tam měl šance, ale neproměnil jsem a to byl asi ten důvod, proč jsme prohráli," konstatoval.

Trenér olomouckého B-týmu Radim Kučera na Heinze své svěřence dobře připravil.

„My jsme si ho pohlídali, kluci ho znali i z tréninku, protože s námi párkrát byl. To, co měli plnit obránci a defenzivní záložníci, to splnili," pochvaloval si Radim Kučera.

„Věděl jsem, že hráči se kolem něho semknou a vytvoří to možná větší efekt než Marek sám, protože to zase není tak, že by přišel a udělal tady pět šest hráčů najednou," dodal trenér béčka Sigmy.

SOUVISEJÍCÍ: Holice s Heinzem v sestavě na Sigmu B nestačila

Heinzovy šance

Po nevydařeném prvním poločase, kdy se Heinz nedostal do žádné gólové šance, přišlo zlepšení a kreativní forvard šel hned dvakrát sám na branku. V jednom případě však neprostřelil brankáře Reichla.

„Vím, že chodí často na zem, tak jsem ho měl lobnout. Ale zkoušel jsem ho podstřelit, a on to ještě zadkem stihl chytit," popisoval Marek Heinz.

Při druhé slibné Heinzově šanci zasáhl olomoucký stoper Svozil.

„Měl jsem si míč lépe pokrýt, byl jsem v šestnáctce a mohla z toho být penalta. Ale balon jsem si ukopl, udělal jsem to špatně. To musím proměňovat," sypal si popel na hlavu hráč, který letošní sezonu zahájil v prvoligovém Znojmě, odkud před dvěma týdny po vzájemné dohodě odešel.

Souhra s novými spoluhráči z Holice v prvním zápase skřípala možná víc, než se dalo předpokládat.

„Já jsem tady třetí den, takže ta souhra tam prostě není. Já jsem naposledy hrál před dvěma týdny, a to bylo šedesát minut. Poslední pořádný zápas jsem hrál na Bohemce, a to už je pět týdnů. To tréninkové a herní manko na sobě prostě cítím a na tom musím zapracovat," prohlásil Marek Heinz.

Na nesehranost se však trenér celku z olomouckého předměstí Jiří Derco vymlouvat nechtěl.

„Náš výkon s tím nemá vůbec co do činění. My jsme si před zápasem něco řekli, a vůbec jsme ty taktické pokyny neplnili. Z přístupu hráčů, především v začátku zápasu, jsem byl zklamaný," prohlásil Jiří Derco.

Šanci na reparát mají fotbalisté 1. HFK Olomouc ve víkendovém zápase na hřišti Žďáru nad Sázavou.