Premiéru za A-tým Sigmy si Svozil odbyl v minulém roce na konci října při bezgólové pohárové odvetě proti Jihlavě. Nyní může díky svým současným kvalitním výkonům reálně pomýšlet i na další šanci v důležitých utkáních ligového jara.Jaroslav Svozil

„V přípravě se sestavy točí. Na postu stopera je nás v týmu celkem pět a trenéři dobře vědí, koho tam mají postavit," nepřemýšlí zatím Svozil o základní sestavě příliš.

Od trenéra Zdeňka Psotky si ovšem už několikrát vyslechl veřejnou pochvalu.

„Mladí stopeři mě v přípravě velmi překvapili," řekl například při online rozhovoru se čtenáři Olomouckého deníku, k čemuž ještě dodal, že nejlépe se zatím letos v zimě jeví dvojice Šindelář – Svozil.

Vzájemnou spolupráci s Martinem Šindelářem si nemůže vynachválit ani sám Svozil.

„S Martinem nám to spolu funguje. Je výborným hlavičkářem, také dokáže hráče dirigovat, výborný je 
i v rozehrávce," říká na adresu svého dlouholetého spoluhráče.

Hlavně neblábolit

„Trenér nás hlavně nabádá, aby naše pokyny byly účelné a nejednalo se o žádné bláboly," poukazuje na rady od kouče další z řady produktů olomoucké mládežnické akademie.

Ač věkem stále mladík, vypadá to u Svozila mnohdy tak, jako by se vůdcem přímo narodil. Na místě středního obránce přitom ve svých fotbalových začátcích vůbec nehrál.

„Stopera sice odmalička nehraji, ale od doby, co na tomto postu jsem, se hru snažím nějakým způsobem řídit. U stoperů je tahle vlastnost nepostradatelná. Pokud vás spoluhráči poslouchají a plní vaše pokyny, což se dnes celkem dařilo, hra funguje bez větších potíží," vysvětluje.

Minulou sobotu se Žilinou Sigma doma prohrála 0:1.

„V zápase jsme doplatili na neproměňování příležitostí v prvním i druhém poločase. Žilina byla kvalitní na míči a z mého pohledu to byl asi nejlepší soupeř, se kterým jsme v přípravě doposud hráli," vyjádřil se Svozil k poslední herní prověrce před odletem na soustředění do Turecka.

Tam se Sigma přesunula ve středu a v pátek ji čeká první herní prověrka.

Souboj se srbskou Vojvodinou Novi Sad bude dost možná i testem pro Šindeláře se Svozilem. Pokud oba mladí obránci obstojí v mezinárodní konfrontaci, pak se kouč Psotka nebude muset bát vsadit na ně i v prvním jarním kole proti pražské Slavii.

Svozil na to ale zatím nemyslí. „Hlavně tam bude teplo, ne jako tady, kde zrovna přišly mrazy. Navíc tam nepůjde už tolik o kondici, spíš se zaměříme na herní stránku a taktické věci," těší se.

Autoři: PETR KOMÁREK, JIŘÍ FIŠARA