Začátek duelu přitom patřil právě hostům. Své sólo však Adam Ševčík neproměnil, a tak přišel trest. Michal Švrček si naskočil hlavou na přímý kop Ižvolta a dostal domácí do vedení.

Vyrovnání měl dvakrát na kopačce Buchvaldek, ani jednou však talentovaný záložník na brankáře Mihálka nevyzrál.

Rozhodující trefu přidal čtvrt hodiny před koncem Petr Hošek, frýdecko-místecký střelec jara. Vysoký forvard si krásně zasekl míč, čímž zmátl Hýbla s Reichlem, a obstřelem na zadní tyč zvýšil na 2:0.

Zvýšit náskok mohl Skwarczek, ale ve vyložené dorážce byl povalen Jemelkou, který obdržel červenou kartu, a následoval pokutový kop. Tu však Krištovi Reichl vyrazil.

Čestný úspěch Sigmy B zaznamenal v poslední minutě defenzivní záložník Jakub Habusta, který se na šestnáctce z voleje pěkně opřel do míče a zkorigoval výsledek.

"Můžeme být spokojení jen s výsledkem. Herně to určitě nebylo ono, ale získali jsme důležité tři body. Na jaře jsme z dvanácti možných bodů získali deset, což je vynikající. Věřím, že už to z kluků spadne a začnou hrát uvolněně. Momentálně máme i štěstí, které nám v některých zápasech na podzim chybělo," pochvaloval si po zápase trenér MFK Frýdek-Místek Mikuláš Radványi.

Na poslední Vyšehrad tak mají Hanáci náskok jednoho bodu. Odpoutat se od sestupové příčky budou moci svěřenci kouče Augustina Chromého v neděli dopoledne na svém hřišti, kde přivítají první Znojmo. To trénuje Radim Kučera a opět v něm začal působit také Leoš Kalvoda.

MFK Frýdek-Místek – SK Sigma Olomouc B 2:1 (1:0)

Branky: 23. Švrček, 75. Hošek – 90. Habusta. Rozhodčí: Marek – Melichar, Kožár. ŽK: Švrček, Stratil, Hošek – Habusta. ČK: 80. Jemelka. Diváci: 1 536.

FM: Mihálek – Byrtus, Literák, Klabník, Švrček – Krišto, Skwarczek, Ižvolt (85. Krčula), Ujlaky (89. Mensah) – Hošek, Stratil (70. Ďuriška). Trenér: Mikuláš Radványi.

Sigma B: Reichl – Štěrba, Rajnoch, Jemelka, Hýbl – Zahradníček (68. Moulis), Kalvach, Habusta, Buchvaldek (83. Texl) – A. Ševčík (76. Hladík), Yunis. Trenér: Augustin Chromý.