Jaro jste odstartovali jasnou výhrou, po ní ale přišly tři porážky. Kde se stala chyba?
Všechno jsme v přípravě směřovali k prvnímu zápasu v Petřkovicích, abychom dobře nastartovali jaro. To se nám podařilo perfektně, vyhráli jsme tam 4:0. Potom jsme ale nezvládli domácí zápas s Hlučínem – to bych ale na druhé straně ještě bral, protože ten soupeř získal deset bodů ze čtyř zápasů a vede jarní tabulku.

Poslední dvě prohry jsou bolestivější?
Při domácí prohře s Rýmařovem už nasazení nebylo takové, jak jsem si představoval. Dostali jsme rychlý gól a bohužel jsme ten zápas nezvládli. Všechno vyvrcholilo v Hodoníně. Řekli jsme si, že chceme hrát s nulou a dát nějaký gól z brejků, ale místo toho jsme čtyřikrát inkasovali za poločas. Hrozně jsme propadli v obranné fázi a výkon byl velice špatný.

Chybí vám kvalitnější hráčský kádr?
Kromě Horky a Šichora to jsou všechno mladí a nezkušení hráči. Byl jsem přesvědčený, že co se hráčů týká, tak je mužstvo dobré. Není tam ale vůdce, který by to na hřišti trošku seřval. Zranil se navíc brankář Spurný, který si zlomil zápěstí a nebude chytat celé jaro. Zmizel Srb Martinović, který nedostal víza. Na to to ale nechci svádět, ostatní, kteří dostali šanci, se o to měli víc poprat. Týmová práce se mi nelíbí, není to ono.

Plánujete změny v týdnu před pátečním domácím zápasem s Uničovem?
Chci, abychom udělali tréninkovou skupinu dohromady i s béčkem a zjistíme, jak jsou ti hráči konkurenceschopní. Mladí z béčka dostanou možná i šanci v zápase s Uničovem, protože mě hráči z áčka nepřesvědčili a někteří mě hodně zklamali. Prohrát 1:6 v Hodoníně? To by možná neprohrálo ani to béčko.

Nezačal jste pomalu litovat, že jste v zimě kývl na nabídku HFK a dal se do přetěžkého boje?
Já mám velice dobré vztahy s pány Dostálem a Koutným, před dvaceti lety jsme postoupili z divize až do druhé ligy. Po angažmá v Mohelnici jsem měl pořád velkou chuť do trénování. Myslel jsem si, že budeme víc konkurenceschopní, čím víc se prohrává, tak se záchrana pochopitelně vzdaluje. Může se to ale celé otočit jedním vydařeným zápasem. Pořád nechci lámat hůl, ještě zbývá jedenáct kol.