Když to nejde, tak to prostě nejde. Domácí začali utkání ve velkém stylu a půl hodiny hosty v podstatě k ničemu nepustili. Hned ve druhé minutě kopal Gasta nespěšně přímý volný kop a následně Pavlinec po rohu Oklešťka nedokázal přehodit gólmana.

Nevyšel ani další trestňák Gasty v 11. minutě a obrana Moravičan si poradila i s dalekonosnou střelou stejného hráče o osm minut později. Vrchol střelecké nemohoucnosti přišel ve 29. minutě.

Hosté zahráli ve vápně rukou, Oklešťek poslal penaltu do tyče. Míč se odrazil před branku, kde obrana hostů hrála podruhé během minutky rukou. K dalšímu pokutovému kopu se postavil nejzkušenější hráč domácích Gasta, ale jeho střelu dokázal gólman Večeřa vyrazit…

O tři minuty později to z dálky zkoušel Oklešťek, ale mířil vedle. Z rychlého protiútoku vystřelil poměrně z velké dálky moravičanský Grepl a jeho střela k tyči skončila v domácí síti – 0:1.

Hosté byli v závěru první půle iniciativnější, ale přímý volný kop Hlaváče, ani závěrečný pokus Havlíčka nebyl přesný. Po přestávce se domácí pokoušeli o zvrat a v 61. minutě se jim konečně podařilo skórovat.

Nejdříve poslal Zahrada míč do ohně, ale Spáčilův pokus skončil na břevně. Nepřesně odkopnutý míč však přistál u nohy Oklešťka, jemu střela konečně sedla a domácí zaznamenali první branku podzimu na vlastním hřišti.

Mezitím poslali hosté do hry Masopusta a tato změna se jim náramně vyplatila. V 67. minutě po rohu Hlaváče perfektní hlavičkou dostal tým hostů do vedení a o pět minut později prošel pohodlně nesoustředěnou domácí obranou a lehce podél brankáře upravil na konečných 1:3.

V závěru se domácí snažili o korekci skóre, ale Odstrčil mířil vedle a v poslední minutě prošel Zahrada až do vápna, ale jeho střelu Večeřa v pohodě kryl.

SK Chválkovice – FK Mohelnice–Moravičany B 1:3 (0:1)

Branky: 61. Okleštěk – 67. a 72. Masopust, 34. Grepl. Rozhodčí: Zdeněk Kičin. ŽK: Mádr, Ihnát – O. Konečný, Večeřa, Hlaváč.
Chválkovice: Macek – Zahrada, Ihnát, Okleštěk, Mádr, Bačík, Pavlinec (46. Mráček), Pokorný, Gasta, Odstrčil, Spáčil (82. Krejčí). Trenér Oto Vyskočil.
Moravičany: Večeřa – Řezníček, Baďura, O. Konečný, Heidenreich, Vojtíšek (49. Řehula), Grepl, Hlaváč, Havlíček, Rousek (56. Masopust), Unzeitig (70. Mach). Trenér Richard Polák.