V úvodních minutách více hrozili soupeři hráči Chválkovic, na gól se čekalo do 24. minuty. Domácí Toman utekl kralické obraně, prostřelil Běhalíka a gólová radost Chválkovických mohla poprvé propuknout. Jenže netrvala dlouho. Za minutu už bylo srovnáno, když po centru z pravé strany hlavičkoval na zadní tyči Petržela. Brzy se skóre opět měnilo a to na obou stranách. Pokutový kop nejprve nařídil sudí Silný za zbytečný faul Martinky na Zahradu a zkušený útočník Štrbík v dresu Chválkovic poslal svůj tým znovu do vedení. Ve 38. minutě vyrobil penaltu pro změnu pro Kralice domácí stoper Sázel a kapitán Kralic Valtr srovnal skóre.

Kdo čekal, že to bude z atraktivního prvního poločasu vše, toho hráči Chválkovic překvapili. Do poločasového hvizdu totiž dokázali ještě dvakrát překonat gólmana Běhalíka. Nejdřív si za obranu zaběhl kapitán domácích Lubomír Štrbík a po kličce brankáři přidal svůj druhý gól v zápase. Těsně před pauzou navýšil na 4:2 hlavou Štefek a z vyrovnané první půle tak nakonec vyšly mnohem lépe Chválkovice.

„Bylo to hektické, vždycky jsme naštěstí vedli. Dopustili jsme se bohužel chyb. Ale byli jsme důraznější, dnes bylo na klucích vidět, že chtějí vyhrát. Velkým oživením byl také příchod Zdeňka Zahrady," prozradil trenér domácích Zbyněk Odstrčil. „Vrátil se z Rakouska, podařilo se ho na tento zápas zaregistrovat. Je to rychlostní typ, hra má hned úplně jiný spád, kluci mají na koho dát balón."

Deset minut po přestávce navíc přidal pátý gól do hostující sítě Toman a zdálo se být rozhodnuto. Kralice však neopouštěla bojovnost. Ale přes veškerou snahu se svěřencům Petra Gottwalda skórovat potřetí nepodařilo, naopak měli v defenzivě velké starosti s odrážením protiútoků Chválkovic. Poslední celek tabulky tak získal důležité body a psychickou vzpruhu pro zimní přípravu a jarní boje v krajském přeboru. „Určitě je pro nás takový výsledek povzbuzení, už jsme to potřebovali. Měli jsme na podzim hodně zápasů dobře rozehraných, ale pak jsme je ztratili. Na jaře se pokusíme být ještě důstojnějším soupeřem," přál si kouč Odstrčil.

Chyby mrzely i hostujícího lodivoda Petra Gottwalda. „Celý zápas byl vyrovnaný, domácí trochu více hrozili jednoduchou hrou. Bohužel jsme udělali hloupé chyby. Jsme rádi, že máme tuhle půlsezonu za sebou, můžeme zregenerovat a nachystat se na zimní přípravu," řekl Gottwald a dodal, že podzimní bodovou metu jeho tým splnil. „Chtěli jsme přesáhnout 20 bodů, chtěli jsme to i navýšit, ale to se nepodařilo. Budeme to muset navýšit na jaře."

SK Chválkovice – FC Kralice na Hané 5:2 (4:2)

Branky: 24. a 55. Toman, 31. (z pen.) a 41. Štrbík, 45. Štefek – 25. Petržela, 38. (z pen.) Valtr. Rozhodčí: Silný – Polanský, Vyroubal. ŽK: Zahrada, Koňarik – Novotný. Diváků: 100.

Chválkovice: Urbánek – Vávra, Pítr (90. Kvapil), Sázel (72. Korec), Mifka (89. Kaczmarczyk) – Toman, Štefek, Koňarik, Kmeť (75. Václavík) – Zahrada (82. Spáčil), Štrbík. Trenér: Zbyněk Odstrčil.

Kralice: Běhalík – Novotný (56. Kawij), Martinka, Hlačík, Vitásek – Valtr (72. Šín), Dočkal, Répal, Neoral, Petržela (83. Troneček) – Dostál. Trenér: Petr Gottwald.

Stanislav Heloňa