Chválkovice se přitom chopily vedení už ve 25. minutě, když se po vyrovnaném úvodu zápasu trefil Ondřej Koňarik. Ten se jako první dostal k odraženému míči po standardní situaci a napálil jej k tyči mohelnické branky. Šanci navýšit vedení měl ve 36. minutě Vávra, jenže jeho pokus přehodit brankáře skončil nad hostující svatyní.

V prvním poločase na druhé straně hrozil aktivní útočník Kutal, jenže nejprve pálil vedle zpoza šestnáctky a chvíli před pauzou se netrefil ani ze zhruba deseti metrů.

Ačkoliv to na konci první půle vypadalo, že převahu získavají domácí, po přestávce se Mohelnice znovu nadechla k odporu a utkání se opět srovnalo. Z platonického tlaku na obou stranách nakonec vyplynula šťastná penalta pro hosty, když si míč ve vápně odkopl do ruky stoper Chválkovic Sázel.

„Taková penalta je dílem jakési náhody, ale ta vyplynula z toho, že nedohrajeme souboje na kraji hřiště a přišel zbytečný centr," uvažoval po utkání kouč Odstrčil.

O exekuci pokutového kopu se postaral Tomáš Krejčí, jenže vyrovnání skóre zřejmě ani jeden z týmů neuspokojilo. Hra se tak ve stále vysokém tempu přelévala ze strany na stranu. Po řadě marně vyřešených šancí se nakonec podařilo rozhodnout Chválkovicím. Nákop propadl až ke Spáčilovi, střídající útočník dokázal přehodit brankáře Studeného a urvat tak pro svůj celek tři body.

Přesto se však trenér domácích Zbyněk Odstrčil po utkání mračil: „Nakonec to dopadlo za tři body, ale ve druhém poločase jsme hráli tak strašně netakticky. Bylo to zbrklé, pořád jsme se tlačili zbytečně nahoru, nehráli jsme do šířky. Ve druhém poločase se mi to vůbec nelíbilo, byly to dostihy. Na tréninku budu mít velkou řeč," varoval Odstrčil.

Jeho protějšek na lavičce Mohelnice Roman Berka byl naopak i po porážce s výkonem svého týmu poměrně spokojen.

„Dnes jsme se museli spolehnout jen na naše hráče a na hráče z dorostu. Na hřišti to ani nebylo poznat. Hráči se s tím perou statečně, bojují. Chybí jim jen trochu rozvaha, aby byla kombinace úspěšnější. Dnes to z naší strany rozhodly dvě hlouposti," uzavřel Berka. Autor: Stanislav Heloňa

SK Chválkovice – FK Mohelnice B 2:1 (1:0)

Branky: 25. Koňarik, 88. Spáčil – 75. Krejčí. Rozhodčí: Knoll – Přikryl, Svozil. ŽK: Toman (Chválkovice).
Chválkovice: Urbánek – Vávra, Pítr, Sázel, Mifka (80. Novotný) – Beneš (59. Korec), Koňarik, Vališ, Kmeť (70. Štrbík) – Toman, Kvapil (77. Spáčil). Trenér: Zbyněk Odstrčil.
Mohelnice B: Studený – Heidenreich, Krejčí, Srdýnko, Strnad – Marák R. (39. Najman), Horák, Marák J.,Rabenseifer (74. Rousek) – Kutal, Kloss. Trenér:Roman Berka.