Záchranu vystřelil Chválkovicím už ve 30. minutě Radek Štefek. „Bob Šnajdr pěkně rozdal balon do strany, přišla přihrávka pod sebe a Radek to proměnil," popsal klíčovou situaci trenér Chválkovic Zbyněk Odstrčil.

„Moc dalších šancí už nebylo. My jsme to zavřeli vzadu. Věděli jsme, že s mladým týmem Holice nemůžeme hrát otevřeně. Ani horké počasí ničemu takovému nenahrávalo," řekl Odstrčil.

Hlavně ve druhém poločase se tak hrálo převážně na polovině domácích.

„Jenže to bylo tak přehuštěné, že jsme se tam nebyli vůbec schopní dostat. Domácí se zatáhli, vůbec nekombinovali a v podstatě to jen odkopávali. Bylo tam několik centru ze strany a hlaviček, ale nebyli jsme schopní trefit bránu," poznamenal trenér HFK Lubomír Keluc.

Největší šanci ve druhém poločase přesto paradoxně měli domácí. Štefek šel sám na gólmana, přehodil ho, ale míč pod odskoku trefil jenom břevno. „Takže to byly nervy až do konce," poznamenal Odstrčil.

„Domácí hráli o všechno, zkušení hráči jako Šnajdr nebo Štrbík to dokázali vyburcovat. Naopak my jsme s tím měli problém. Hráče jsem na to upozorňoval, ale přesto jsme první poločas odkflákli, odchodili a Chválkovicím jsme vítězství darovali," zlovil se Keluc.

Naopak na domácí straně zavládla po závěrečném hvizdu úleva.

„Před sezonou jsme byli největší outsider. Dokonce nám někteří lidé říkali, proč do té soutěže lezeme, že budeme dostávat dvouciferné příděly. Jsem rád, že jsme ukázali, že alespoň s týmy ze spodní půlky tabulky dokážeme hrát vyrovnaně," prohlásil domácí kouč Odstrčil, který teprve bude s vedením řešit svou budoucnost.

„Uvidíme, co bude. Teprve se sejdeme s vedením i s hráči. Mám Chválkovice moc rád, ale na druhou stranu jsem u týmu tři roky a myslím si, že na amatérské úrovni je to skoro maximum. Už jsme navzájem trochu okoukaní a nový impuls by možná kabině prospěl," řekl Odstrčil.

SK Chválkovice – 1. HFK Olomouc B 1:0 (1:0)

Branka: 30. Štefek. Rozhodčí: Zavřel – Hodáň, Křepský.

Chválkovice: Voslař – Beneš, Sázel, Vališ, Korec (46. Kmeť) – Toman (89. Václavík), Koňarik, Šnajdr, Mifka (75. Vávra) – Štefek, Štrbík (80. Novotný). Trenér: Zbyněk Odstrčil.

HFK B: Kopřiva – Krumpolc, Drmola, Reichl, Štěpánek – Malínek (46. Klobáska), Buček, Jíša, Šuba (70. Kudrna) – Blažkovský, Tošenovský (46. Vaida). Trenér: Lubomír Keluc.