1.HFK Olomouc „B“ – Slovan Černovír 7:0 (3:0)

Úvod turnaje obstaral duel holické rezervy, která hraje v krajském přeboru, s účastníkem I.B třídy Slovanem Černovír. Holičtí byli od úvodních minut aktivnější, ale střelecky se dokázali prosadit až po první skutečné šanci zápasu, kterou měl ve 13. minutě černovírský Špunda, jehož míč jen těsně minul tyč holické branky.

Holice se ujala vedení v 18. minutě po chytrém lobu Kouřila. Ve 25. minutě našel Lošťák na hrotu Martina Krejčího, který obešel i gólmana a pohodlně zvýšil na 2:0. Deset minut před změnou stran poslal Kouřil míč za obranu a Luňák nekompromisní střelou pod víko určil výsledek první půle.

Po přestávce se Černovírští vytratili z trávníku, holičtí si s chutí zastříleli a přidali další čtyři branky. Nejprve skóroval hlavou Smékal po rohovém kopu Dohnala, na 5:0 zvyšoval Zálešák bombou z dvaceti metrů, šestý gól přidal Paďour, který pohodlně doklepl vyraženou střelu a skóre uzavřel dvě minuty před koncem Martin Krejčí po přihrávce Smékala od brankové čáry.

Branky: 25. a 88. M. Krejčí, 18. Kouřil, 35. Luňák, 49. Smékal, 66. Zálešák, 81. Paďour. Rozhodčí: Martin Machala. Diváků: 300.

1.HFK „B“: Aleksijevič – Zálešák, Luňák, M. Krejčí, Vykydal, T. Krejčí, Neužil (46. Dohnal), Lošťák (46. Koutek), Kouřil (87. Janeček), Smékal, Bahounek (46. Paďour). Trenér Zbyněk Kurfürst.

Černovír: Očenášek – Murárik, D. Gáj, Smékal, Géc, Frank (66. Chudáček), Láner, Kiss, Vyroubal, Šubrt, Špunda (75. Guskovič). Trenér Martin Suchánek.

SK Chválkovice – FC Dolany 1:0 (0:0)

Ve druhém sobotním utkání byl jasným favoritem účastník krajského přeboru z Dolan. Domácí však s posilami Šnajdrem a Kunzfeldem a uzdraveným Mádrem papírové předpoklady odmítli.

V průběhu celého utkání předváděli nadšený výkon, dolanským fotbalistům byli více než vyrovnaným soupeřem a po sedmiletém půstu si postoupili do finále.

Hosté hráli celé utkání až příliš profesorsky, bez invence a bojovnosti. Probudili se až v závěrečné půlhodince, ale to bylo příliš pozdě. Domácí se v obraně překonávali a pokud nějaká střela přece jen dolétla až k brance, stál v ní neprůstřelný Krejčí.

V prvním poločase měli domácí dvě tutovky, ale ani Pavlinec ani Zahrada neuspěl, na druhé straně se v závěru poločasu dostal do brejku Štrbík, ale Krejčí se přelstít nenechal.

Na začátku druhého poločasu měl stejnou příležitost domácí Spáčil, ale gólman Benčík včas vyběhl a dolanskou svatyni uchránil. Kapituloval až v 52. minutě po nádherné střele Šnajdra z třiceti metrů, které se ještě otřela o tyč.

V posledních třiceti minutách převzali Dolanští iniciativu. Nejdříve byl v šanci Navrátil, ač zcela sám před gólmanem přestřelil, Štrbíkovu střelu do šibenice vyškrábl Krejčí na roh a nevyšel ani přímý volný kop Štrbíka. Domácí se ubránili a nečekaně postoupili do finále.

Branka: 52. Šnajdr. Rozhodčí: Pavel Kasal. Diváků: 350.

Chválkovice: Krejčí – Zahrada, Ihnát, Šnajdr, Mádr, Kunzfeld (76. Bačík), Pavlinec (46. Korec), Vávra (74. Pokorný), Gasta, Spáčil (71. Skřebský), Opletal (46. Kováč). Trenér Ota Vyskočil.

Dolany: Benčík – Horák, Novák, Bezecný (44. Václavík), Mačák, Bergmann, Kaczmarczyk, Navrátil, Pavlíček, Štrbík, Hradil (85. Hrabal). Trenér Jiří Navrátil.

O třetí místo

FC Dolany – Slovan Černovír 5:2 (2:1)

Nedělní program zahájilo utkání o třetí místo, ve kterém se střetly poražené celky z úvodních zápasů – Slovan Černovír a FC Dolany. V sedmé minutě šli Černovírští nečekaně do vedení, když Frank poslal dlouhý centr do vápna a Láner přehlavičkoval Benčíka.

Dolany předvedly slušnou střelu mezi tyče až po půlhodině hry, ale Novákův pokus Očenášek kryl. Vývoj utkání otočil během dvou minut dolanský Štrbík. Ve 36. minutě změnil směr dalekonosné střely Grossmanna a o necelé dvě minuty později využil chybu gólmana a z úhlu trefil opuštěnou branku.

Na začátku druhého poločasu skončil Kaczmarczykův lob na břevně, na druhé straně Špundův pokus orazítkoval tyč. V 63. minutě poslal Bergmann kolmici na hrot a Novák z voleje přidal třetí gól Dolan.

Na 4:1 zvyšoval v 72. minutě Václavík, když mu nezištně přihrál Štrbík. Také na posledním gólu Dolanských měl podíl Štrbík. Jeho dlouhý centr do ohně usměrnil Pavlíček se štěstím za záda gólmana. Na samém konci utkání Černovírští snížili Vyroubalem, který vrátil do sítě vyraženou střelu Smékala.

Branky: 36. a 38. Štrbík, 63. Novák, 72. Václavík, 79. Pavlíček – 7. Láner, 88. Vyroubal. Rozhodčí: Martin Kubica. Diváků: 350.

Dolany: Benčík – Horák (46. Václavík), Novák, Mačák, Bergmann, Kaczmarczyk (65. Navrátil), Pavlíček, Štrbík, Hradil, Grossmann. Trenér Jiří Navrátil.

Černovír: Očenášek – Murárik, Pučálka (46. Guskovič), Smékal, Géc, Frank, Láner, Vrána, Vyroubal, Šubrt, Špunda. Trenér Martin Suchánek.

Finále

SK Chválkovice – 1.HFK Olomouc „B“ 2:2 (0:0) na p.k. 3:4

Finále se muselo obejít bez loňského vítěze, ale řádně posílení domácí byli favoritovi důstojným soupeřem a mnoho nechybělo, aby po dlouhých čtrnácti letech vybojovali na turnaji své třetí vítězství v historii.

První šanci měli Holičtí již ve čtvrté minutě, ale domácí gólman Macek při dvou rohových kopech čaroval. Domácí se pokusili o steč v sedmé minutě, gólman Šrom byl na střelu Spáčila připraven.

Ve 13. minutě domácím zatrnulo. Přímý volný kop Lošťáka z dvaceti metrů kmital mezi břevnem a zemí, ale za brankovou čáru nezavítal. Ani další šance Holických nebyly přetaveny v gól a první poločas tak skončil bezbrankovou plichtou.

Změny stavu se početné obecenstvo dočkalo sedm minut po změně stran. Holičtí měli výhodu rohového kopu a Tomáš Krejčí pěknou hlavičkou otevřel skóre.

V 56. minutě Lošťák fauloval ve vápně domácího Krejčího a Šnajdr pohledným dloubáčkem srovnal z pokutového kopu na 1:1. V 70. minutě prošel Martin Vyskočil holickou obranou jako nůž máslem a zkušeně podél gólmana strhl vedení na stranu domácích.

O čtyři minuty později, několik sekund po vstupu na hrací plochu, dostal střídající Paďour míč na hrot a srovnal na 2:2. V poslední čtvrthodince utkání se žádný z týmů do bezhlavého útočení již nepouštěl a o vítězi musely rozhodnout pokutové kopy.

K vítězství měli blíže domácí, když před pátou sérií vedli 3:2 a gólman Macek mohl definitivně rozhodnout, ale holický Šrom jej vychytal. V šesté sérii neuspěl domácí Šnajdr, zatímco Šrom nekompromisní bombou zajistil holické rezervě druhé vítězství v turnaji.

Branky: 56. Šnajdr (p.k), 70. Martin Vyskočil – 52. T. Krejčí, 74. Paďour. Rozhodčí: Adam Horák. Diváků: 400.

Chválkovice: Macek – Zahrada, P. Ihnát, Šnajdr, Mráček (46. Korec), Britaňák, Pítr (58. Zapletal), Michal Vyskočil (30. Vávra), Gasta (58. Pavlinec), Martin Vyskočil, Spáčil. Trenér Ota Vyskočil.

1.HFK „B“: Šrom – Zálešák, M. Krejčí, Derco (69. Vykydal), Vacek, T. Krejčí, Neužil (53. Čižmar), Lošťák, Bahounek (41. Luňák – 74. Paďour), Smékal, Dohnal. Trenér Zbyněk Kurfürst.

Bob Jareš