„S výsledkem jsme spokojeni, splnili jsme plán," neskrýval radost kouč Chválkovic Tomáš Glos.

Na první gólovku se dlouho nečekalo. Po devíti minutách měl na noze gól zábřežský Puchr, který se důrazně probil přes domácí obranu, ale jeho oblouček skončil nad břevnem Pavelkovy branky.

O minutu později to byli opět hosté, kdo podnikl rychlou akci. Ze středu pole přišel pěkný oblouček na nabíhajícího Puchra, který nechrtil a předal míč před prázdnou branku Antonínu Kaplovi, jenž měl snadnou úlohu rozvlnit síť.

I přes velké protesty domácích, kteří reklamovali hned dvojnásobný ofsajd, se Zábřeh dostal do rychlého vedení.

Domácí se však nevzdali a kontrovali hned několika akcemi. Ve 23. minutě chybělo Novotnému pár centimetrů, aby dosáhl na tečovanou ránu a vyrovnal.

Největší šanci k vyrovnání spálil Štefek, na kterého po přetaženém centru zívala úplně prázdná branka. Chválkovický forvard však mířil hlavou mimo.

Závěr prvního dějství okořenily velké protesty domácích na hostujícího hráče Valentu, který nešetřil několika ostrými zákroky.

Nejhezčí moment utkání předvedl v 63. minutě Lubomír Štrbík, který nastoupil do druhé půle. Téměř osmatřicetiletý útočník byl na půlce faulován, ale na nic nečekal, postavil si míč a padesátimetrovým kopem okamžitě zkusil překvapit Tomana.

Zábřežský gólman dělal, co mohl, ale nádhernému gólu již zabránit nedokázal. Domácí příznivci střelci dlouho tleskali a místní hlasatel mluvil o gólu kola.

„Luboš Štrbík zase předvedl, že je ve Chválkovicích zapsaný navěky, opět to potrvrdil takovou finesou," smál se domácí trenér Tomáš Glos.

Po nudnější pasáži přišly šance až na konci. Kapl ani Štrbík však nemířili přesně.

V 81. minutě se Zábřežští dožadovali penalty po zákroku na Žandu, píšťalka rozhodčího však zůstala němá.

A tak trestaly Chválkovice. Po standardní situaci z poloviny hřiště v 87. minutě se hlavou se štěstím prosadil Petr Mifka, když jeho tečovaná střela zapadla za tyč.

Domácí lodivod tak mohl být spokojený.

„Výsledkově jsme spokojení, třemi body jsme potvrdili ty dvě výhry předtím, ale hra byla neuspořádaná. Míč byl pořád v souboji, ve vzduchu. Nicméně věděli jsme, že ani terén není úplně ideální, hřiště je hrbolaté, takže míč už nechodí po zemi. Možná chci po hráčích hodně, protože ta kombinační hra asi už nemůže být tak kvalitní," bral s úsměvem Glos některé nepovedené akce svých svěřenců.

Na zbývající dvě kola se bývalý ligový hráč těší.

„Před Hněvotínem jsme si s hráči dali za úkol získat šest bodů. Ty už jsme získali, tak nevím, jakou další motivaci teď vymyslet," smál se Glos.

„Čekají nás Losiny a Šternberk, dva soupeři z předku tabulky. Pro nás to teď bude srovnání začátku sezony a toho, jak jsme na tom teď. Myslím, že to od nás bude lepší a těším se na to," uzavřel.

Hostující trenér Jaroslav Appl žádost o rozhovor odmítl: „Ne, nezlobte se. Teď nemůžu, protože by to nebylo ready," odpověděl.

Zábřežští nebyli na konci utkání spokojení s verdikty sudích.

Chválkovice – Sulko Zábřeh 2:1 (0:1)

Branky: 63. Štrbík, 87. Penc – 10. Kapl. Rozhodčí: Konečný – Křepský, Ehrenberger. ŽK: Vališ – Vaník, Král, Valenta, Kapl, Lepka. Diváků: 60.

Chválkovice: Pavelka – Sedlář, Penc, Beneš, Mifka – Andrýsek (46. Štrbík), Toman R. (55. Václavík), Žebrok, Vališ – Novotný (46. Dosoudil), Štefek. Trenér: Tomáš Glos.

Zábřeh: Toman L. – Vaník (46. Rattay), Lepka, Němec, Lukas – Žanda, Král, Okleštěk, Valenta – Puchr, Kapl. Trenér: Jaroslav Appl.