Jejich počet rozšířil i v utkání proti Karviné, když si v úvodu druhého poločasu na zadní tyči počíhal na centr Petera Krutého. „Byl to jednoduchý gól. Peter tam dal perfektní centr a já jsem jenom nastavil nohu a šupl to do brány,“ popisuje situaci Korčián.

Přidat další mohl po deseti minutách, když se od půlky řítil sám na brankáře. „Dostal jsem míč za obranu, chtěl jsem obstřelit gólmana. Jenže ten to vyrazil. Naštěstí tak, že se to zase dostalo ke mně a já to mohl dát nabíhajícímu hráči před prázdnou bránu,“ říká, jak pro spoluhráče Škrobáka připravil třetí branku HFK v utkání.

Holice zápas musela otáčet, prohrávala už od 12. minuty po gólu Juroszka. „První poločas byl z naší strany hodně nervózní. Nemohli jsme se pořádně dostat do hry. Navíc jsme inkasovali gól, což nás trošku srazilo. Naštěstí jsme v závěru poločasu vyrovnali ze standartky,“ líčí úvodní dějství hbitý forvard.

„Do druhého poločasu jsme pak vstoupili dobře, když jsme dali na dva jedna. Pak už jsme se chytili a dohráli to v pohodě. Škoda jen toho gólu Karviné na čtyři dva,“ doplňuje.

Hráči HFK do druhého poločasu vlétli jako uragán, karvinští jen bezmocně přihlíželi jejich útočným výpadům. Co se dělo o přestávce v kabině? „Trenér nám řekl, že na ně máme hned od začátku vletět a pokusit se dát gól. To nám vyšlo a nakoplo nás to, pak už jsme hráli dobře,“ prozrazuje hráč, jehož kariéra začínala v Krnově.

Jak hodnotil Korčián svůj výkon? „První poločas to nebylo z mé strany ono. Ten gól mě nabudil a pak už se mi dařilo. Byly tam ještě nějaké akce, které jsem mohl lépe dohrát. Těch branek tam mohlo být víc,“ přiznává.

Šest gólů, to není v Holici zrovna zvykem. Jak se taková porce urodí? „Karvinou hodně zaskočil ten druhý gól. Potom už otevřeli hru, chtěli srovnat. My jsme toho využili, chodili jsme do otevřené obrany. Z toho jsme těžili a dali ty ostatní branky,“ říká Korčián.

Olomoucký klub čekal na vítězství už dlouhých osm ligových kol, dočkal se až v posledním podzimním, ale už vlastně prvním jarním kole.

„Dlouho jsme nevyhráli, měli jsme tam hodně remíz. Chtěli jsme to v tom posledním zápase alespoň trošku napravit a odpoutat se od těch spodních příček. Abychom zimu strávili v klidu,“ uvolněně hovoří David Korčián.

Za šestnáct kol nastřílel šest branek a je nejlepším střelcem HFK. „Je to dost, ale měl jsem tam několik zápasů, kdy jsem nehrál dobře. Myslím si, že to mohlo být ještě lepší,“ uznává.

Korčiána i jeho spoluhráče teď čeká zimní pauza. „Náš cíl bude přes zimu dobře potrénovat, na jaře to potom prodat a posunout se v tabulce nahoru. Ať nemáme problémy se záchranou a hrajeme střed tabulky,“ přeje si holický útočník.

Martin Dostál