Devět let čekala olomoucká Sigma, až si znovu zahraje v evropských pohárech. Povedlo se, jenže družina trenéra Václava Jílka teď musí zvládat hodně náročný program.

Los FORTUNA:LIGY Sigmě přisoudil na začátek domácí souboje s TOP favority soutěže – Slavií Praha a Viktorií Plzeň. Hanáci ze čtyř úvodních ligových zápasů zvládli výsledkově jediný, když Mladé Boleslavi nasázeli na jejím hřišti čtyřku. Ze zbylých klání odešli se sklopenými hlavami, byť se za výkon nemuseli stydět.

„Máme těžký los a s Evropskou ligou je to náročné. Na to se ale nemůžeme vymlouvat,“ prohlásil stoper Václav Jemelka.

„Tři body jsou málo. Takový začátek jsme prostě nechtěli,“ konstatoval režisér olomoucké hry David Houska po nedělní prohře 1:3 v Uherském Hradišti. „Aspoň remízu jsme tady uhrát měli,“ měl jasno po nezdaru.

Na hřišti Slovácka Sigma, která přešla na zónové bránění, nezvládla dvě standardní situace, po kterých gólově hlavičkoval obránce Stanislav Hofmann. Další gól padl po chybné rozehrávce hostujícího mužstva.

„Dostat dva góly ze standardek je škoda. Nevyřešili jsme to dobře ani u té druhé inkasované branky. Všem gólům se dalo zabránit,“ litoval záložník Houska promarněné šance na bodový zisk.

On sám se na startu druhé půle blýskl střelou z dálky, která v tu chvíli vrátila Sigmu do hry o vítězství – Hanáci totiž byli lepším týmem na hřišti.

„Nevím, jestli to brankář neviděl. Trefil jsem to ale dobře levačkou k tyči. Trošku jsem byl překvapený, že jsem to takhle trefil, za gól jsem rád,“ vyjádřil se Houska k jedinému radostnému momentu. „Pak jsme jim hned darovali gól, a to je škoda. Místo toho, abychom dali na 2:1, tak jsme prohrávali.“

V KONDICI PROBLÉM NEBYL

Projevila se na hráčích únava po úvodním zápase 3. předkola Evropské ligy s Kajratem Almaty?

„Kondičně jsme na tom po čtvrtku byli dobře. Tím jsme si to neprohráli,“ kroutil hlavou stoper Jemelka.

„Bylo horko a dusno, takže se hůř běhalo. Jinak to ale bylo v pohodě,“ doplnil Houska, který si na nabitý program nechtěl stěžovat. „Musíme se s tím vyrovnat. Chtěli jsme hrát poháry a takhle to prostě je.“

HURÁ DO KAZACHSTÁNU

Už ve středu časně ráno se olomoucký tým vydá do dalekého Almaty, kde bude v souboji s Kajratem hájit náskok 2:0.

„Dlouhý let bude hodně nepříjemný, musíme se s tím ale porvat. Teď mě mrzí prohra na Slovácku, musíme dát ale hlavy nahoru a postoupit,“ nabádal Houska.

Hraje se totiž o hodně. Tým, který se bude ve čtvrtek večer v bývalé kazašské metropoli radovat, si to v play-off o postup do základní fáze Evropské ligy rozdá (pokud se ve Vilniusu nestane fotbalový zázrak) se španělskou Sevillou FC.