„Ta cesta je správná, nesmíme z ní uhýbat a příliš si lámat hlavu s tím, že některé zápasy prohrajeme," prohlásil sám trenér pro klubový web.

O čem ještě Augustin Chromý, který v posledních dvou zápasech usedl také na lavičku devatenáctky, pro sigmafotbal.cz, mluvil?

O tom, jak je spokojen s podzimem.
„Představovali jsme si, že uhrajeme víc bodů, i když jsme věděli, že ta soutěž bude pro mladé hráče těžká. Věděli jsme, že se budeme rvát o každý bod. To se potvrdilo. Ukázalo se, že soutěž je velmi kvalitní, takticky vedená, hodně o tom, kdo dá první gól. Máme na čem pracovat.

O záchraně.
„Teď mají jistotu záchrany možná první tři, čtyři mužstva. Ani sedmé Táborsko s jedenadvaceti body ještě jistotu nemá. My jsme po podzimu dvanáctí, máme stejně bodů jako jedenáctý Třinec. Toto postavení by nám soutěž udrželo, takže z tohoto pohledu jsme úkol splnili.

O naivních chybách.
„Soupeři nás trestali z malých chyb. Musíme zapracovat na defenzivě, na zodpovědnosti, a to celého mužstva. Také jsme se často dopouštěli školáckých chyb v rozehrávce. Špatnou přihrávkou jsme třeba ztratili vedení ve Vlašimi, to samé doma se Sokolovem, to jsme soupeři nalili sami na gól. To jsou chyby, které se neodpouští a jednoznačně nás stály body.

O problému v útoku, za který mohly zranění Rolince a odchod Yunise.
„Po začátku soutěže jsme se chytili, začali jsme dělat body, ale poslední čtyři zápasy jsme i pod vlivem těch absencí nebodovali. V té fázi sezony jsme ztratili sílu vpředu, počítal jsem, že bodově ta poslední čtyři utkání podzimu zvládneme lépe."

O tom, jak si hráči zvykali na druhou ligu.
„Myslím, že se potvrdilo, že soutěž je obtížná. Hráče nabádám k trpělivosti, nemůžeme si myslet, že, byť jsou ti hráči talentovaní, po dvou, třech zápasech budou například takticky vyspělí jako ti, co hrají druhou ligu třeba šest nebo osm let. Jejich handicap v tomto směru je velký, byť mají velkou míru talentu. Ale myslím, že ten náš projekt s béčkem ve druhé lize je lepší než hrát Juniorskou ligu. Ta cesta je správná, nesmíme z ní uhýbat a příliš si lámat hlavu s tím, že některé zápasy prohrajeme.

O standardních situacích, které mladíci občas nezvládli.
„Je pro nás těžké nastupovat proti konsolidovaným celkům, když my se v sestavě, co bude hrát, sejdeme třeba den před zápasem, někdy i v den zápasu. Některé věci jsme si před některými zápasy prostě nemohli vyzkoušet. Ale na to se nemůžeme vymlouvat, s tím jsme samozřejmě počítali.

O zimní přípravě.
„Budeme se na jaro chystat v domácích podmínkách. Začínáme 6. ledna, příprava trvá dva měsíce. Budeme hrát Tipsport ligu, čeká nás poměrně dost zápasů. Chtěli bychom vyrazit na nějaké pětidenní soustředění, ještě uvidíme, pokud někde napadne sníh. Ale to spíš jako zpestření přípravy, abychom na chvíli změnili prostředí.