Do semifinále se dle očekávání probojovaly domácí fotbalistky, juniorky Sparty, Nové Zámky i hráčky ostravského Baníku. Právě ty mohly být po semifinálovém klání hodně zklamané, protože s pozdějšími vítězkami prohrály až po penaltách.

Ve druhém semifinále, které olomoucké fanoušky zajímalo nejvíce, prohrály domácí fotbalistky se Spartou 0:1 a zahrály si stejně jako před rokem zápas o třetí místo.

V zápasu o bronz olomoucké fotbalistky začaly dobře a ujaly se vedení gólem Stanjurové, pak ale zbytečně ztratily půdu pod nohama a padly poměrem 1:2.

„Dnes jsme nepodali úplně optimální výkon. Tak jak se nám nedařilo v celé sezoně, jsme pokračovali i v turnaji. Semifinále i zápas o třetí místo byli vyrovnané, ale bohužel jsme byli vždycky o krůček pozadu a o gól jsme prohráli," litoval olomoucký trenér Miloslav Novotný, který si pochvaloval vysokou úroveň celého turnaje.

„Myslím, že všech deset týmů bylo celkem kvalitních. Úroveň se oproti loňsku nesnížila, spíš naopak. Mě akorát mrzí, že jsme neobhájili třetí místo, protože jsme na to měli."

Ve finále nastoupily týmy Nových Zámků a juniorky Sparty Praha. Vyrovnaný zápas těsně před koncem rozhodly slovenské fotbalistky, které v poslední minutě výhru 1:0 s vypětím všech sil ubránily. Union Nové Zámky si tak po roce z Olomouce odvezl nejcennější trofej.

Ředitel turnaje Radek Kubíček byl s celkovým průběhem spokojen.

„Snažíme se pro hráčky vytvářet čím dál kvalitnější zázemí. Tím, že se nám podařilo získat partnera ze zahraničí, tak to opravdu posouváme dopředu. O turnaj je čím dál větší zájem a to i díky tomu, že to je jeden z mála turnajů této kategorie, který se v České republice koná," prohlásil Radek Kubíček. „I když tým 1. FC Olomouc neskončil na bedně, tak jsem celkově spokojený."

Christmas Cup 2013

Semifinále: Union Nové Zámky – FC Baník Ostrava 1:1 (na pen. 8:7), 1. FC Olomouc A – AC Sparta Praha jun. 0:1.

O 3. místo: FC Baník Ostrava – 1. FC Olomouc 2:1.

Finále: Union Nové Zámky – AC Sparta Praha jun. 1:0.

Konečné pořadí turnaje: 1. Nové Zámky, 2. Sparta, 3. Baník, 4. Olomouc A, 5. Hodonín, 6. Příbram, 7. Dunajská Lužná, 8. Valašské Meziříčí, 9. Olomouc B, 10. Púchov.