„Kluci mi strašně pomohli, podpořili mě, chtěl bych jim poděkovat. A já jsem věřil v to, že góly dáme," přiznal střelec dvou ligových branek.

Výsledek 6:2 vypadá jednoznačně, ale po úvodní brance hostů zrovna vám asi do smíchu nebylo, co?
První gól beru na sebe. Podržel jsem balon, na zádech jsem měl dva hráče, chtěl jsem to udělat efektivně, věřil jsem si na to. Patička na Faltiče však nevyšla, byla z toho zbytečná situace, která zaváněla gólem. A taky gólem skončila… Když jsem to viděl, jen jsem sklonil hlavu.

Schytal jste to od trenéra 
a spoluhráčů?
Nejsem povaha, že bych si něco bral, to jen sem tam. Ale kluci mi strašně pomohli, podpořili mě, chtěl bych jim moc poděkovat. A já jsem věřil v to, že góly dáme. Byl to kompaktní výkon.

Vyrovnání přišlo hned za dvě minuty, když se po vašem souboji s brankářem Chmielem dostal k míči Ordoš. Věřil jste, že se tak parádně trefí z dálky?
Ordži si ten balon prostě umí najít (smích). Já můžu podstoupit několik soubojů, ale on se postaví a umí dát gól. Je to chytrý hráč, předvedl skvělý výkon, klobouk dolů před ním. Vedl nás neskutečným způsobem. Takového hráče nenajdete v celé lize. Ale i ostatní hráli výborně, ať už mladý Ševa, Kuba Petr, Navrc… Celý tým tentokrát podal neskutečný výkon, včetně náhradníků 
a trenérů.

Poprvé v sezoně jste nastříleli více než dvě branky, navíc rovnou šest. Čím to bylo?
Je pravda, že produktivita nám chyběla, ale už třeba proti Plzni jsme hráli dobře 
a měli dost šancí. Akorát jsme je neproměnili. Konečně se štěstěna otočila k nám.

Naposledy jste nastoupil v základu na podzim proti Zlínu, což je dlouhá doba. Jak se vám hrálo?
Dobře. Neměl jsem sice herní vytíženost, ale trénoval jsem navíc, přidával si, snažil jsem se do sestavy dostat.

Příliš vám nepomohl zimní příchod Mahmutoviče…
Když přijde takový hráč 
z Plzně, tak ne že by musel hrávat, ale prostě má ty schopnosti. Stavěli jsme na něm, ale nějak to ze začátku nešlo, tak jsem rád, že jsem se do sestavy dostal. Vyhráli jsme, tak uvidíme, jestli mě trenér postaví i do dalšího zápasu. Určitě bych byl rád.

Cítíte, že jste teď jednička 
v útoku?
Nevím, jestli jednička. Teď se nehraje na to, kdo je jednička, dvojka a trojka. To je úplně jedno. Jsme si stejně rovni s Tomášem Malcem nebo Aidinem Mahmutovičem. Pro nás je důležité, abychom se zachránili. A výhra nad Baníkem byla důležitým krokem, abychom se zvedli. 
V šatně nám to pomůže v psychické odolnosti.

Když Baník vyrovnal na 2:2 stejně jako v prvním kole Bohemka, věřil jste ještě, že vyhrajete?
Vůbec jsem si to nechtěl připustit. Všichni jsme věřili, že to zvládneme.

Baníkovec Holzer říkal, že penaltě předcházel váš faul. Co vy na to?
Kaša chtěl odkopnout míč, ale já jsem si tam dal nohu 
a pr*el, takhle chodím prostě do soubojů. Nemyslím si, že by to byl faul. Kopl mě do nohy, pak se to od hráče Baníku odrazilo k Urošovi a to byla jasná penalta. Není o čem diskutovat.