Tomáš Chorý dotlačil míč do branky a na obrazovce se objevil stav 3:4.

Hráči i dvě tisícovky fanoušků cítili, že vyrovnání je v možnostech Sigmy.

Jenže za třígólový výpadek z úvodu druhé půle Olomoučtí zaplatili vyřazením.

Jablonec si výsledek zkušeně pohlídal tak, jak se to ve venkovních duelech dělává. 

Přišel váš gól pozdě, nebo bylo v 79. minutě ještě dost času srovnat?
Ještě to bylo v pravou chvíli. Zápas jsme ještě mohli zlomit. Za gól jsem rád, ale dostat čtyři branky, to je moc. To, co jsme si řekli o poločase, jsme vůbec nesplnili. 

Během osmi minut jste dostali tři góly. Co se stalo?
To jsem dlouho neviděl, naposledy snad v hokeji. Nevím, co se dělo. Dostali jsme gól, úplně jsme odpadli, pak druhý a bylo to ještě horší. A po tom třetím jsme začali hrát a nabízet se. Výpadek si rozebereme na videu, sám se tomu divím.

Pro diváky krásný zápas

V závěru planuly na hřišti emoce. I vy jste dostal žlutou kartu a pak jste se hodně zlobil…
Tam to byl normální souboj. Vztekal jsem se, mohli jsme mít nadějnou příležitost. V lize bych to krotil. Věřil jsem do poslední minuty, že dokážeme srovnat. Hodně mě mrzí, že jsme ten gól ještě nedali a pro diváky to nezdramatizovali, stav 4:4 by byl určitě zajímavý. Ale dostat doma čtyři góly… To je špatné.

Vnímal jste, jak se vás snažili fanoušci hnát za vyrovnáním?
Pro diváky to byl krásný zápas. Bohužel se špatným koncem pro nás i pro ně. Ale takový je fotbal, někdy je štěstí nakloněno někomu jinému. Je to škoda.

Jak velkou důležitost pro vás mělo pohárové osmifinále?
Mrzí to hodně, měli jsme nějaký cíl a měli jsme k němu po prvním poločase blízko, byli jsme jasně lepší. A druhý poločas byl úplný opak. Chyběla agresivita, nabídka a přišlo to až potom. 

Do branky se postavil Michal Reichl a chytil tři gólové šance. V obraně jste to ale gólmanské dvojce moc neusnadnili, že? 
Přesně tak. Reichy neudělal nic špatně. Podržel nás hned na začátku, kdy chytil dvě jasné gólovky. Smekám před ním, co chytil. Ale všechno taky chytit nejde. Nechytá často, tak v tom to měl těžší. Ale předvedl pěkný výkon.

Výsledky zase přijdou

Byla souhra náročnější, když do sestavy přišlo pět jiných hráčů?
Nebylo to těžší. Jsme na sebe zvyklí z tréninku, na začátku to trošku to bylo špatné, ale pak jsme se do toho dostali. Od dvacáté minuty jsme do toho šlápli a zaslouženě jsme otočili. Věřil jsem, že to dotáhneme do vítězného konce. Vůbec jsem nečekal, že přijdou tři góly za osm minut. To se fakt stávat nesmí. 

Výpadek musíte hodit za hlavu, od nasazení v závěru se ale můžete odrazit do dalšího zápasu, ne?
To ano. Hlavně nesmíme házet vinu jeden na druhého. Jsme jeden tým a do teď nám to vždycky šlo. Myslím, že výsledky zase přijdou, když budeme hrát agresivně a v pohybu. 

Z hlediska osobního výkonu to bylo pro vás pozitivních devadesát minut a vstřelená branka?
Jsem za to určitě šťastný. Fyzicky jsem se cítil dobře, technicky taky. Balony jsem uhrával, ve vzduchu jsem byl taky celkem dobrý. Kdybych se měl zhodnotit, tak jsem nepodal tak špatný výkon. Ale jsme jeden tým a výsledek mě strašně moc mrzí, měli jsme na to, abychom postoupili dál.