Svůj cíl začal plnit okamžitě, v premiérovém utkání v Opavě byl autorem jediné branky svého týmu. „Jen je velká škoda, že jsme nevyhráli, to by mě ten gól těšil ještě mnohem víc,“ říká Chmelíček.

Jeho bilance z utkání proti dalšímu kandidátovi na postup přitom mohla být ještě lepší. Do střelecké listiny se mohl zapsat už po pěti minutách hry.

„Jejich gólman mi bohužel pokus o kličku vystihl. Škoda, kdybych dal dva góly, tak bychom určitě vyhráli,“ litoval Chmelíček, který neopomněl poděkovat svému spoluhráči Michalu Gondovi za ideální přihrávky. „V obou případech mi to dal perfektně do uličky,“ pokýval hlavou hradišťský kanonýr.

Slovácko v prvním zápase sezony od tří bodů dělila pouze horší střelecká produktivita či trocha štěstí v posledních vteřinách zápasu.

„Může nás jen mrzet, že jsme nedali další šance. Kromě mě šel sám na bránu i Michal Gonda, který netrefil bránu, dvakrát měl gól na kopačce i Milan Kerbr,“ vypočítává jen největší tutovky Chmelíček.

Právě mladíček Kerbr dokonce orazítkoval břevno. „Bylo to prakticky do prázdné brány, asi do toho měl dát menší ránu. Zřejmě tam ale vzhledem k jeho mládí sehrála roli nervozita a také chyběl kousek štěstí. Rozhodně ale po zápase nikdo nikomu nic nevyčítal nebo nezazlíval. Jedeme dál, teď musíme porazit Ústí,“ myslí už Aleš Chmelíček na další zápas.

Bude i on jeho přímým aktérem? Opavské jeviště totiž opustil už po 54. minutách. „Po jednom souboji jsem špatně dopadl a znovu jsem si pohnul s poraněným ramenem, tak jsem musel vystřídat,“ vysvětluje osmadvacetiletý útočník.