Uničov ve středu odehrál přípravné utkání ve Vyškově a s nováčkem soutěže prohrál 4:0. „O ten výsledek až tolik nejde, ale v prvním poločase jsme měli několik šancí. První půli jsme hráli v silnější sestavě, ale takovým lajdáckým způsobem jsme místo poločasového vedení 4:1 prohrávali 0:1. Na druhý poločas jsme tam dali dorostence, kádr se promíchal a už to bylo takové chaotické. Chyběla nám i síla a kvalita," popisoval trenér Jiří Navrátil.

Bývalý trenér Dolan chce s uničovským celkem hrát jiný styl než doposud. Od hráčů bude vyžadovat vysoké napadání, větší presink i agresivitu. „Chci hrát přípravnou kombinaci se zapojením všech záložníků. Ne že se to bude nakopávat přes střed zálohy a budeme se jenom srážet vpředu. Musíme hrát konstruktivně s míčem," vysvětlil.

„Napřed si to ale musí sednout, ještě nám navíc někteří hráči základní sestavy scházejí," upozornil na absenci Žmolíka nebo Jeřábka.

Další přípravný zápas Hanáci odehrají v sobotu od 10.15 v Leštině proti Sulku Zábřeh.

MFK Vyškov – SK Uničov 4:0 (0:0)

Základní sestava Uničova: Uvízl – Kuba, Vejvoda, Horák, Koutek – Schwarz, Nuc, Juřátek, Vasiljev – Krč, Richter. Trenér: Jiří Navrátil.