Jihlava si postup mezi posledních šestnáct mužstev zajistila teprve ve středu, kdy vyhrála gólem z penalty 1:0 v Karlových Varech.

„Z cestovních důvodů je Jihlava určitě lepší soupeř než Karlovy Vary. Na druhou stranu je to určitě těžší protivník," míní trenér Olomoučanů Martin Kotůlek.

Fanouškům jistě z paměti ještě nevymizel infarktový ligový zápas. Před třemi týdny Hanáci porazili na Andrově stadionu hosty z Vysočiny 4:3 brankou z poslední minuty.

Pod koučem Kotůlkem se ještě sedm minut před koncem za stavu 2:3 kymácela trenérská židle.

Dva góly v závěru ale otočily kormidlem dějin. Od té doby už Hanáci jen vítězí. Do dvoukolové bitvy o čtvrtfinále jdou v dobrém rozmaru.

„S Plzní Jihlava prokázala kvalitu, měli vynikající první poločas. Výborná je hlavně přechodová fáze do útoku. Už se známe natolik, že by nás to nemělo překvapit," myslí si Kotůlek.

Stejně hovořil pro klubový web i trenér Jihlavy František Komňacký.

„Ve fotbale platí, že každý zápas je jiný. Přesto je v tomto případě rozhodně na místě, abychom z naší čerstvé zkušenosti vyšli a z těchto poznatků čerpali i pro sobotní pohárový duel. Na straně Sigmy neočekávám, že dojde ke změně herního stylu či k výrazné rošádě sestavy," řekl.

Sigma začíná doma, což se často považuje za nevýhodné. Šéf olomoucké lavičky Kotůlek tak ale nepřemýšlí.

„Je pravda, že já osobně bych raději začínal venku, ale na druhou stranu se odveta vždy odvíjí od prvního zápasu," tvrdí.

„Odveta doma je výhodou spíš pro týmy, které mají hodně bouřlivé publikum. Myslím ale, že náš pohár zase není tolik sledovaný. Pro oba týmy to bude stejné," doplnil.

Do boje s Jihlavou hodlá i díky ligové přestávce nasadit nejsilnější možnou sestavu.

„To ale neznamená, že bude stejná jako ligová," upozorňuje. „Naše lavička je momentálně tak našlapaná, že z ní může nastoupit a je na tom výkonnostně stejně jako ti ostatní," dodal vysvětlení.

Pravdou je, že v posledním utkání s Brnem seděli na lavici náhradníků třeba brankář Zlámal, nebo útočník Schulmeister. Stejně tak i Varadi nebo Navrátil.

„Měli třeba jen smůlu, že se teď dařilo jiným," naznačil Kotůlek, že právě tito fotbalisté by mohli být v základní jedenáctce.

Jistě nebude hrát jen Pavel Dreksa. Střední obránce má znovu zdravotní potíže.

Jihlava nejspíš bude postrádat více hráčů. „Náš kádr je teď docela okleštěný," přiznal Komňacký.

„Vítám reprezentační pauzu, během které se hráči budou moct dát dohromady," dodal.

Přesto však oba týmy hodlají pro postup udělat maximum. „K poháru jsme vždy přistupovali zodpovědně. Chceme se dostat co nejdál. Sigma z něj zase pravidelně útočí na Evropské poháry," shrnul Komňacký.

Pohárový zápas Olomouc – Jihlava začíná v sobotu v 17 hodin.