TJ Slovan Černovír – SK Chválkovice 2:0 (1:0)

Domácí měli po celé utkání opticky více ze hry. Byli živější při tahu na branku a při střelbě měli větší fotbalové štěstíčko. Hned ve druhé minutě vyzkoušel Smělý pozornost gólmana Macka pěkným padáčkem, ten jeho úmysl vystihl a míč vytáhl nad břevno.

Také v páté minutě byl u slibné akce Smělý. Po jeho přihrávce vystřelil Vyroubal, Macek reflexivně vyrazil. V 11. minutě kopali domácí rohový kop, míč přistál u nohy Vyroubala a jeho střela k tyči prošla pod rukama Macka za brankovou čáru.

Hosté se po obdržené brance pokoušeli o kontr. Srovnali s domácím týmem krok, častěji se objevovali v domácí šestnáctce, ale do vyložené šance se nedostali. Po přestávce opět udeřili jako první domácí borci.

Po rychlém přechodu do útoku namazal Špička volnému Smékalovi, který minimálně z dvaceti metrů překvapil Macka podruhé. Míč prošel do brány přibližně na stejném místě jako při první brance.

Domácí byli nadále při chuti a o tři minuty později mohli skórovat potřetí. Po rohovém kopu zachraňoval svatyni hostů v poslední chvíli odkopem z prázdné branky střídající Škárek.

Další možnost domácích zlikvidoval gólman Macek v 61. minutě, když lapil nepříjemnou střelu Brože. V další fázi zápasu se hosté dostali několikrát na dostřel domácí branky, ale chyběla jim finální přihrávka a Žocha téměř neohrozili.

Vzrušení přinesl nepříjemný přímý volný kop střídajícího Gasty, který prošel až do náruče gólmana. Když nevyšla šance domácího Špičky a v závěru bomba hostů z kopačky Zahrady, skončil zápas dvoubrankovým vítězstvím domácích.

Branky: 11. Vybíral, 52. Smékal. Rozhodčí: Ondřej Šrámek. ŽK: Nestrojil (Chval.).
Černovír: Žoch – Murárik, Géc, Brož, Smékal - Frank, Láner (82. P. Gaj), Roubal (73. Hanousek), Vyroubal (88. Lachnit) - Smělý, Špička. Trenér Martin Suchánek.
Chválkovice: Macek – Zahrada, Ihnát, Korec (88. Skřebský), Nestrojil - Britaňák, Kováč (53. Gasta), Opletal, Spáčil - Odstrčil, Červinka (46. Škárek). Trenér Oto Vyskočil.

(bin)