SK Velká Bystřice – Sokol Velký Týnec 4:3 (1:1)

První střelu mezi tyče měli již ve druhé minutě domácí (Kryl poslal pěknou střelu vedle), ale jinak měli hosté v prvním poločase opticky více ze hry. Působili fotbalověji a jejich útoky byly přímočařejší.

Již v šesté minutě kopal Lakomý přímý volný kop, míč se dostal k Pospíšilovi, ten přiťukl Jabůrkovi a jeho střela z malého vápna skončila za zády domácího gólmana. Domácí se dostali ke kloudné akci až po půlhodině hry.

Kryl poslal pěkný centr před branku, Špota trefil ve vyložené pozici jen gólmana.

O dvě minuty později se domácí poprvé v utkání radovali. Po přihrávce Mirka Sekela srovnal pohotově Martin Sekel. V závěru první půle vystřelil perfektně týnecký Hovorka, skvěle zasáhl gólman Sámel, který byl úspěšný i při střele Pospíšila.

Krátce po zahájení druhého poločasu kopal Lakomý přímý volný a jeho střela z třiceti metrů zapadla těsně pod břevno. Domácí však bleskově srovnali. Po přihrávce Šputy srovnal Kryl.

Domácí hráče rychlá vyrovnávací branka nažhavila a v 54. minutě při třetím rohu v řadě z kopačky Martina Sekela doťukl míč do sítě Šlehofer – 3:2. Hosté srovnali v 61. minutě. Na přímý volný kop Magny si naběhl Pospíšil a z hranice malého vápna nedal domácímu gólmanovi šanci.

O minutu později mohli jít domácí podruhé v utkání do vedení, ale střela Martina Sekela skončila na tyči.

V 71. minutě dostal Kryl míč za obranu obešel i gólmana, gólu zabránil Baccini rukou. Dostal druhou žlutou a následně červenou a penalta byla pro Šlehofera pochoutkou 4:3.

V 74. minutě šel týnecký Pospíšil sám na gólmana, zezadu byl faulován Těthalem a síly na hřišti byly rázem vyrovnány… V 80. minutě odmítl Lakomý odevzdat míč domácím na autové vhazování a byl napaden domácím divákem.

Rozhodčí potrestal Lakomého červenou kartou a následně předčasně ukončil zápas. Důležité utkání se tak bude dohrávat u zeleného stolu. Škoda.

Co stálo v zápise o utkání:

Běžela 79.min. utkáním, když hráč hostí Pospíšil šel pro míč ke střídačce domácích, aby mohl provést autové vhazování, tam mu v tom bránil trenér Smětal a nechtěl mu míč vydat.

Při odchodu od střídačky byl hráč napaden trenérem domácích, který ho kopl do kotníku s úmyslem zranit.

Z této situace vyplynulo, že Lakomý postříkal vodou, která slouží k občerstvení hráčů, trenéra domácích a za tento incident dostal červenou kartu. Po udělení karty rozhodčí utkání ukončil, pro napadení hráče hostí trenérem domácích.

Branky: 54. a 71. (p. k.) Šlehofer, 30. Martin Sekel, 49. Kryl – 6. Jabůrek, 47. Lakomý, 61. Pospíšil. Rozhodčí: Pavel Kasal. Diváků: 300. ŽK: Minařík, Mir. Sekel – Baccini, Hovorka. ČK: 75. Těthal – 71. Baccini (druhá ŽK), 80. Lakomý.

V. Bystřice: Sámel – Těthal, Minařík, Poledna, Kališ, Mir. Sekel, Šlehofer, Šputa, Jedlička, Kryl, Martin Sekel. Trenér Martin Smětal.

Velký Týnec: Černý – Procházka, Prečan, Baccini, Kováč, Jabůrek, Magna, Lakomý, Pazdera, Hovorka, Pospíšil. Trenér Zdeněk Prečan.