Můžete pojmenovat důvody, proč z vedení Sigmy odcházíte?

Sdělil jsem je předsedovi představenstva i členům dozorčí rady a záležitost tím považuji za ukončenou. Je to pro mě interní záležitost klubu, takže bych se k tomu ani vyjadřovat moc nechtěl. Nepřijde mi to správné. Potřebujeme si ještě některé věci vyříkat. Z klubu neodcházím, chci tam působit dál. A věřím, že by mohla nastat doba, kdy v úzkém vedení klubu budu zase nazpátek.

V kuloárech se proslýchalo, že Sigmu opustíte nadobro. To tedy není pravda?

Dál zůstávám akcionářem, tedy spoluvlastníkem klubu. Sigmu budu podporovat dál, protože z mého pohledu to není jen o nejužším vedení klubu, ale o spoustě zaměstnanců, trenérech, hráčích. Rozhodně ze Sigmy neodcházím, jen se změní moje pozice.

Máte-li s některými členy představenstva rozdílné pohledy na řízení klubu, budete si tedy hlídat, kam vaše sponzorské peníze míří?

Určitě ano. Stejně jako další akcionáři mají tu možnost, tak i já se budu samozřejmě snažit ovlivňovat chod společnosti podle svých představ, ale už to nebude v rámci pozice v představenstvu.

Nebude to pro vás o mnoho těžší, než když jste funkci v představenstvu měl?

To je hodně složitá otázka. Samozřejmě máte částečně pravdu. Věřím, že budu schopen vahou své osobnosti ovlivnit to, aby tyto základní věci byly v pořádku. Budu to mít asi složitější. Nicméně myslím si, že pro klub jako celek je to rozhodnutí, které jsem udělal, nejlepší. Já sám ho i po šesti dnech hodnotím stále jako správné. Věřím, že to tak mělo být.

Nabízí se drobná paralela s odchodem Jiřího Kubíčka, byť ty záležitosti samozřejmě nejsou stejné. Nevrhá to na Sigmu špatné světlo, že podruhé 
v krátké době nastává ve vedení nějaký rozkol?

Na to se mi neodpovídá jednoduše. Možná, že to o něčem v klubu svědčí. Na druhou stranu na rozdíl od Jiřího Kubíčka rozhodně neodcházím z klubu ve zlém. Nehodlám Sigmu nijak špinit. Pokud budu mít nějaké kritické názory, tak je chci řešit uvnitř klubu a ne na stránkách novin.

Vy jste se vždy profiloval jako sigmácký srdcař. Bylo to pro vás těžké rozhodnutí?

Zrálo to ve mně dlouho a bylo to jedno z nejtěžších rozhodnutí v mém životě. ⋌(fik)