„Doufám, že to pro nás byla zkušenost, která nám pomůže přiblížit se k titulu v naší soutěži. Máme jasný cíl – postup,“ prohlásil bývalý obránce Sigmy.

Jak jste si užili zápas proti prvoligovému soupeři, který skončil výsledkem 0:6?
Pocity jsou smíšené. Byl to obrovský zážitek – jednak doufám, že i pro lidi, ale taky pro nás, pro hráče. Zkusili jsme si my jako amatéři kvalitu první ligy, profesionálního mančaftu. Pro nás to byl obrovský zážitek, i když fyzicky náročný. Neříkám, že bychom měli šanci na vítězství, ale trošku škoda, že jsme ve 43. dostali druhý gól. Kdyby poločas byl 0:1, bylo by to určitě o něco zajímavější. Z mého pohledu byla ale největší škoda, že se nám nepovedlo proměnit aspoň nějakou příležitost. Mockrát jsme se dopředu nedostali, to je pravda, každopádně pro nás to byl zážitek a obrovský svátek.

Na tribuně mohelnického stadionu to během druhé půle dvakrát pořádně zahučelo. Fanoušci si gól v opavské síti moc přáli. Vnímali jste to?
My jsme si přáli, aby si i olešničtí diváci mohli trošku zakřičet. Ale jinak jsme do toho šli s tím, že předvedeme naše maximum. Soupeř byl samozřejmě někde jinde, to musíme uznat. Jsme ale rádi, že jsme dostali tuhle šanci, že jsme si tu šanci vybojovali, zasloužili jsme si ji. A teď jsme vypadli – snad se ctí.

Ze strany vašeho celku šlo především o usilovnou defenzivu. Který z opavských hráčů vám dělal největší problémy?
Jedno jméno, které vyzdvihnu, je Zavadil, který je jejich motor. Platí to i v lize, i když se jim teď úplně nedaří. Byl to hráč, který do jejich hry přinášel spoustu klidu a rozumu. Bylo to z naší strany opravdu hlavně o defenzivě a i když jsme dostali šest gólů, tak jsme nehráli špatně. Do soubojů jsme chodili naplno, natvrdo. Spoustu soubojů proti vyšším a možná silnějším soupeřům se nám podařilo vyhrávat. Pochválil bych Olešnici za to, jak jsme to zvládli. I když nás to stálo spoustu sil, by to pěkný zážitek.

Zkresluje výsledek 0:6 trochu dění na hřišti?
Pro mě byl v tomhle stěžejní druhý gól na konci prvního poločasu. Z naší soutěže jsme zvyklí držet balon a kombinovat. Když už se soupeř dostane k balonu, tak my jsme ten tým, který agresivně napadá a míče okamžitě získává. Přesně to hrála Opava proti nám. My jsme jim ty góly, nechci říct darovali, oni si je vybojovali, ale pár gólů bylo po našich individuálních chybách, nebo při zkažených pokusech o rozehrávku – Opava nás samozřejmě potrestala.

V sobotu hostíte Paseku. Jaký to pro vás bude návrat do soutěže – o několik pater níž do I. A třídy?
Pro nás se nic nemění. Doufám, že udržíme nohama na zemi. Byla to pro nás taková odměna za dřinu. Hráli jsme systémem středa – sobota, byl tam MOL Cup, Hanácký pohár, takže pro nás to bylo náročné a souboj s Opavou byla taková třešnička na dortu. Doufám, že se teď s pokorou vrátíme do soutěže. Že pro hráče, kteří nastoupili od začátku, nebo naskočili do zápasu v průběhu hry, to bude zkušenost. Snad nám pomůže přiblížit se k titulu v naší soutěži. Pro nás samozřejmě zůstává jasný cíl – postup.