Předvedl jste, že i v áčku post desítky dokážete zastat?

Já budu rád, když nastoupím kdekoli. Ano, doufám, že jsem trenérovi trošku zamotal hlavu, ale před Jihlavou se musím ukázat hlavně v tréninku. I Ordži (Michal Ordoš – pozn. red.) teď dal tři góly, Houska taky zahrál dobře, všichni dobře zahráli. Čili bude to velmi těžké se do sestavy dostat, musíme všichni makat na tréninku a doufat, že se tam dostaneme. Jihlava se musí zvládnout tak, jako jsme zvládli Varnsdorf.

Jak jste vzal myšlenku, že budete hrát za béčko, tedy „pouze" druhou ligu?

V mém věku je druhá liga super soutěž. Trenér se mnou mluvil už ve středu, kdy jsem měl stopku za červenou z Plzně. Říkal mi, že bych si měl jít zahrát post desítky (ofenzivní záložník – pozn. red.), což jsem hrál už na podzim za áčko. Byl jsem rád, že si tento post zase zahraju. Cítil jsem se dobře, vyhráli jsme 5:0. 
O tom, že nás půjde tolik z áčka, jsem se dozvěděl v pátek, tedy den před zápasem.

Co jste o béčku věděl?

Věděl jsem, že to není ideální. Měli čtyři zápasy, nula bodů, hrozivé skóre… Čili jsme šli do zápasu s tím, že musíme vyhrát za každou cenu. Nakonec jsme výrazně vyhráli, za což jsme rádi, protože před třemi, čtyřmi měsíci to byl s Varnsdorfem zápas jara. Tehdy jsme se s nimi hodně natrápili, teď jsme vyhráli naštěstí docela v pohodě.

Dnes jste vstřelil takové góly, ke kterým jste přišel vcelku lacino, souhlasíte?

Při prvním gólu jsem se ani nestačil podívat na gólmana, chtěl jsem to co nejrychleji zakončit po zemi k tyči, a dopadlo to úplně jinak. Nakonec to tam s hodně velkým štěstím spadlo.

Pamatujete, kdy jste dal naposledy hattrick?

Bylo to s Ústím, taky ve druhé lize, Rajny (Jan Rajnoch) mi to hned po zápase připomínal (smích).

Po příchodu Romana Hubníka vám přibyla konkurence na post defenzivního záložníka, kde můžou hrát i stopeři.

Bude to určitě těžší se tam dostat. My na tréninku uděláme všechno pro to, abychom se předvedli, trenér na nás ukázal a my si zahráli.

Jak hodnotíte své výkony ze začátku sezony?

Z hlediska výkonu to asi nebylo úplně špatné, i když jsme slyšeli, že středová řada nefunguje. S tím až tak moc nesouhlasím. Třeba doma 
s Příbramí vedeme a dostaneme hloupý gól, na Bohemce vedeme a dostaneme hloupý gól. Chybělo tomu i trochu štěstíčka, což jsem si třeba 
v neděli vybral při těch gólech. Samozřejmě by byla úplně jiná nálada, kdybychom měli třeba sedm, osm bodů 
a byli pátí, než teď, kdy máme jenom tři a jsme předposlední. Teď je to špatné, musíme vyhrát nad Jihlavou a bude se nám dýchat lépe.

Bylo pro vás obtížné přepnout 
z defenzivních povinností na kreativní útočné nápady?

Na tréninku jsem ve třech šancích dal jenom jeden gól. Prvních pět minut jsem si osahával prostory mezi obranou a zálohou. Ale potom se nám s Hauzem (Davidem Houskou – pozn. red.) hrálo dobře, rozdali jsme dobré míče 
a myslím, že jsme předvedli dobrý fotbal.

Góly byly chtěné, nebo se štěstím?

Se štěstím jednoznačně. Bůhví, co jsem před tím vyšlápl, ještě jsem kontroloval podrážku (smích).

Při třetím gólu vám uhýbal Rolinc. Co se tam dělo?

Já nevím, co tam bláznil. Podjelo mu to nějak pod nohou, já jsem za čarou trefil obránce, viděl jsem rozhodčího, jak běží na půlku, tak si říkám, že to asi gól byl.

Autor: MAREK VALKO