„Potřeboval jsem se trochu usadit a začít pracovat, abych šel výkonnostně nahoru," prohlásil Nekuda po sobotním přípravném zápase proti Sigmě Olomouc.

Jak jste si na hřišti užil poločas přípravného zápasu proti prvoligovému soupeři?
Byla to pro nás dobrá prověrka. Aspoň víme, na čem máme pracovat. Sigma nás jednoznačně přehrávala a zápasu docela vévodila. My jsme se snažili, ale bylo vidět, že kluci ze Sigmy jsou někde jinde.

Během přípravy jste se již utkali například s rakouským Mattersburgem nebo slovenskou Senicou. Počítám, že proti Sigmě to byla jednoznačně nejtěžší prověrka, že?
Asi jo. Sice Senica měla taky svoji kvalitu, taky hrála podobně jako Sigma. Byla tam vidět práce trenéra Psotky, protože ten jejich herní projev byl docela podobný. Ale Sigma nás trochu víc prokombinovala. Míša Ordoš tam dal taky krásné dvě přihrávky a prostě nás ve středu hřiště přehrávali.

Směrem dopředu jste si ale dokázali vytvořit několik šancí i vy.
Něco jsme tam měli. Snažili jsme se z protiútoků, protože jsme do toho šli s tím, že nebudeme jenom bránit a že s nimi chceme zkoušet trochu hrát. Něco jsme tam měli, dali jsme ze začátku břevno, pak jsme měli pár šancí, dali dva góly, takže dobrý přípravný zápas.

Jak se vám daří se aklimatizovat v kádru Holice?
Já si na to pomalinku zvykám, protože jsem vždycky hrával něco jiného. V Holici po mně chtějí, abych byl na hrotu a dělal tam takovou typickou práci, jako dělají třeba Libor Žondra nebo Zdena Klesnil v Sigmě. Já jsem například i v olomouckém béčku hrával takového podhroťáka, takže mi na tom novém postu zatím trochu chybí síla. V sezoně bych to chtěl nahradit nějakou tou chytrostí, než abych to hrál jenom na sílu. Doufám, že to bude klapat a že to bude dobré.

Je pro vás druholigové angažmá v HFK novou výzvou ve vaší kariéře?
Já jsem za sebou měl takové špatné angažmá v Brně, kam jsem šel na poslední chvíli, čtyři týdny před mistrákem. Ve třetím kole jsem se zranil, takže to bylo takové nešťastné. Potom jsem už viděl, že bych potřeboval jít chviličku někam hrát… Ještě před tím jsem spadl s Třincem, pak jsem šel do Brna, kde ta sezona byla taky špatná, takže jsem se potřeboval trochu usadit a začít pracovat, abych šel výkonnostně nahoru, což jsem za poslední dobu, převážně během angažmá v Brně, nešel.

Hlavně útočit a bavit diváky

Je další výhodou, že nyní můžete být zase doma?
Já jsem byl doma i tak, každý den jsem z domu jezdil do Brna (usmívá se). Ale je to lepší, aspoň mám na sebe víc času, můžu se i připravovat sám nebo si dávat navíc a to je lepší než pořád cestovat do Brna. Teď jsem v Holici a mám to kousek domů do Lašťan. Doufám, že se dostanu do formy.

A do základní sestavy?
Samozřejmě. Libor Žondra má taky svoji kvalitu. On je takový typický útočník, takže se na ten post možná bude víc hodit, ale myslím, že zase není tak gólový jako já. Já bych řekl, že jsem trochu fotbalově chytřejší, takže bych řekl, že kdo bude mít větší formu, tak bude hrávat.

Sledoval jste Holici během podzimní části druhé ligy?
Určitě jsem se díval. Já když jsem se v Brně zranil, tak jsem už doufal, že se přemístím, a ke konci podzimu jsem už byl de facto domluvený s panem Koutným, že půjdu do Holice. Když jsem měl čas, tak jsem Holici sledoval celý půlrok.

Jaké máte týmové ambice pro jarní část soutěže?
Čelo tabulky je pořád našlapané, my se budeme snažit hrát takový fotbal, jaký hraje Sigma, aby to bavilo nás i diváky, aby chodilo hodně hráčů do útoku a jestli skončíme druzí nebo pátí, to už bude otázka toho, jak se bude dařit, jak budeme dávat góly a jak se nám vyhnou zranění. Chceme hrát každý zápas na vítězství, protože mančaft postoupil ze třetí ligy a vyzkoušel si, že fotbalově na to hodně má. Nějaké ty Čáslavi a Vlašimi bychom doma měli, myslím, přehrávat, pak už bude záležet na maličkostech a uvidíme, jestli skončíme někde na čele nebo třeba pátí. Budeme ale chtít hrát co nejvýš.