Teď sedmatřicetiletý lídr Sigmy věří, že naštvání tým posílí a pozitivně se to projeví na hřišti.

„Ve čtvrtek řádili u disciplinárky, my teď budeme řádit na hřišti,“ slibuje Kučera, který věří, že Sigma navzdory odpočtu nebude hrát o záchranu.

Jaká je nálada v kabině po čtvrtečním rozhodnutí disciplinární komise?
I v kabině je vidět, že jsme nas… Udělat s tím ale můžeme jen to, že to přeneseme na hřiště a tam se pořádně vybijeme. Ve čtvrtek řádili u disciplinárky, my teď budeme řádit na hřišti. Do konce je sedmadvacet kol, tak snad to doženeme.

Může vám to naštvání paradoxně pomoct? Možná to zní hloupě, ale teď budete dohánět ztrátu, a pokud by vám odvolací a revizní komise vrátila body, jste najednou v tabulce úplně jinde.
Já nevím. Beru to jako skutečnost, že máme v tabulce minus dva body, a jestli nás někdo osvobodí, nebo ne, to nevím. My jsme zaměstnanci klubu, hrajeme o to, abychom sbírali body. Zanechalo to v nás stopu a můžeme se cítit ukřivdění. Budeme se snažit podávat co nejlepší výkony a nemyslet na to. Stalo se a teď s tím nemůžeme nic dělat.

Teď se Slováckem budete hrát o návrat do kladných čísel, pokud zvítězíte, dostanete se před soupeře. Budete bojovat o záchranu nebo je reálné ještě dohnat ztrátu na přední místa?
To je právě o tom, jestli je to reálné. Kdybychom měli spanilou jízdu, jako měla loni na podzim Plzeň, tak čelo třeba doženeme, ale to je těžké říct. Momentálně jsme poslední, ale věřím, že o záchranu hrát nebudeme, i když nám vzali devět bodů. Už po tomto kole můžeme být nad Baníkem nebo nad Slováckem. Sezona bude dlouhá. Je nám jasné, že smazat ztrátu bude těžké, ale dáme tomu všechno. Hrát o střed tabulky neznamená pro klub s ambicemi Olomouce nic.

Ukážeme, že táhneme za jeden provaz

Znamenalo by to v takovém případě soustředění na pohár? Protože i z něj se dá dostat do Evropy, která je cílem Sigmy.
Cíle se nemění. Šanci máme, ale zaměřit se jen na Ondrášovku nejde. Už teď v Jihlavě to nebude jednoduché a případně dál nás také čekají těžcí soupeři. Určitě si nejde říct, že se dostaneme zase do finále a tentokrát vyhrajeme. Bojovat musíme na obou frontách stejně a věříme, že nakonec uspějeme.

Změnilo se pro vás něco tím, že najednou to bude se Slováckem souboj týmů ze dna tabulky?
Já to beru tak, že máme pořád sedm bodů a jsme v úplně jiné pohodě než Slovácko. Herní kvalitu máme na své straně a hrajeme doma. Nic se nemění. Psychika by měla být na naší straně.

Ani ten tlak z toho, že jedině vítězstvím se dostanete zpátky do plusu, vám nemůže uškodit?
Tlak to být může. Ale bude to asi takhle. Když se nám bude dařit, tak se bude říkat, jak jsme se semkli, a když nebude, tak se zase bude mluvit o tom, jak nás to rozhodnutí ranilo. To jsou jen řeči . Všechno se ukáže na hřišti. Nemá cenu spekulovat, jestli nám body vrátí, nebo ne. Věřím, že budeme předvádět dobrý fotbal a ukážeme lidem, že v Sigmě táhneme za jeden provaz, a potrápíme týmy nahoře, i když nám devět bodů sebrali.

Stojíme na Drobiszem

Jak jste se jako mužstvo postavili k Petru Drobiszovi, který dostal trest na rok a půl, což v jeho věku může znamenat konec?
Může to konec znamenat, ale ještě taky nemusí. Bude tady odvolání. Věřím, že to pro něj dopadne dobře. My stojíme za ním. Je to člen týmu a věřím, že bude pokračovat co nejdřív.

Obecně vzato, nepřipadá vám rozhodnutí komise přinejmenším podivné? Jednak došla k názoru, že korupce proběhla, bez přímých důkazů, navíc trest vypadá polovičatě, aby se vlk nažral…
Člověk nad tím samozřejmě zapřemýšlí. Ale těch myšlenek, co je v tomhle celém státě špatně, je asi padesát. Začíná to u politiků a přes všechno ostatní je to jeden velký chaos. A platí to i pro fotbal. Je tady milion týmů, které by neměly dostat licenci, a stejně ji dostanou. Nevím, co bych k tomu víc řekl. Je to jejich rozhodnutí. Kdyby to bylo na mně, tak bych ho nerespektoval, ale nic jiného mi nezbývá.