Další se připojili na Facebooku. „Všech si vážíme, je to velký úspěch, ale zároveň závazek," řekl jeden z iniciátorů Roman Brulík.

Na konci měsíce se spolu se svými kolegy sejde s největším akcionářem Sigmy Josefem Lébrem.

Ještě předtím navštíví na pozvání olomouckého primátora Martina Majora zasedání rady města.

Web výzvy Spojme síly pro Sigmu

Na Facebooku jste zveřejnili, že město vás pozvalo 30. září na zasedání rady města. Jak vypadá situace ohledně jednání s dalšími akcionáři?
Mluvil jsem už i s panem Lébrem. Potkáme se ve stejný den. To bychom měli být v plném složení, což si myslím, že si ta jednání zaslouží. Ideálně bychom se s ním měli potkat ihned po radě města.

A se zástupci občanského sdružení?
Co se týká občanského sdružení, tak pan Lébr je bude informovat, a že by případně mohl mít mandát je zastupovat. Takže tam ještě uvidíme.

Je to záměr mluvit s akcionáři s každým zvlášť? Nebylo by lepší prezentovat to všem najednou?
Ne každý akcionář vidí asi tu situaci zcela stejně. Každý si zaslouží mít možnost se vyjádřit. Podstata každého akcionáře je jiná. Pan Lébr je soukromý akcionář. SK Olomouc Sigma MŽ je spolek a město jako statutární město je zase v trochu jiné pozici. Co se týká nás, tak nám nedělá problém prezentovat tu naši vizi víckrát.

Odchod z představenstva? Měl jsem horkou hlavu

Na konkrétní body vaší vize zatím veřejnost stále čeká. Opravdu nechcete nic alespoň naznačit?
Netvařme se tajemně. Nehrajeme si na žádné spasitele ani mesiáše, opravdu chceme pomoci. Spíš jde o to, aby ty věci opravdu poprvé slyšeli od nás a potom byl prostor pro diskusi. Pokud bychom to nejdřív vyslali přes média, tak se pak ta diskuse vede přece jen hůř. Nemám ale problém něco nastínit.

Tak povídejte.
Máme asi šest nebo sedm oblastí, o kterých bychom se chtěli bavit. Zdaleka to není jen a pouze sport. Samozřejmě, jak říká Pavel Hapal, když se něco jmenuje sportovní klub, tak základní metou je sportovní úspěch. Zároveň je to ale i o ekonomice, o vztazích v rámci jednoho města a tak dále. O tom všem se chceme s akcionáři bavit.

Vy už jste v představenstvu Sigmy před lety působil. Proč jste tam skončil?
Ano, působil. Paradoxem je, že mě tenkrát oslovil pan Gajda, ještě s panem Kubíčkem. Já jsem pak své podnikání i rodinu přesunul do Olomouce, což byl pro mě významný životní krok. Jsem rád, že jsem mohl být v klubu. V Olomouci vlastně podnikám až dodneška. Tenkrát se staly některé věci, se kterými jsem nesouhlasil, proto jsem odešel. Myslím ale, že v průběhu let jsme si to už vyříkali. Já jsem byl tehdy také mladý a měl jsem možná trochu horkou hlavu. Je to zajímavé, že by se ten kruh mohl uzavřít.

Sigma byla chloubou Moravy

Jak se vám líbí poslední výsledky Sigmy? Dvakrát za sebou vyhrála poprvé bezmála po roce a postupové příčky už má na dohled.
Mám velkou radost. Skutečně si přejeme, aby Sigma vyhrávala. Z druhé strany naše debaty by neměly být o tom, jestli Sigma bude porážet Ústí nad Labem nebo Třinec, při vší úctě k těm týmům. Sigma má jednoznačně nejsilnější kádr ve druhé lize. Postup si musí teprve vybojovat, ale začátky v nižších soutěžích jsou vždycky těžké. Stačí se podívat, kde je Fulham ve druhé anglické lize nebo Norimberk ve druhé bundeslize. To je normální stav a hráči si prostě musí zvyknout, ale dřív nebo později se jejich kvalita určitě projeví.

Teď se Sigma zvedá, nabízí se tedy otázka, jestli opravdu potřebuje tak moc vaši pomoc.
Pokud by byla Sigma na druhém místě v první lize, tak je jisté, že by taková iniciativa nikdy nevznikla. Ta výzva je ale vyústěním určitých dlouhodobých debat. S tím, jestli tým ve druhé lize dvakrát vyhrál nebo třikrát prohrál, to souvisí jen částečně. Jedna věc je postoupit do ligy. Ale druhá je, jakou tam bude hrát roli. V minulosti hrála nepřehlédnutelnou roli a o tom, aby se na tyto pozice mohla brzy vrátit, má být tato naše debata. Sigma byla vždycky chloubou nejen Olomouce, ale i celé Moravy. A často i celého českého fotbalu. Věřím, že to tak zase bude.

Výzvu "pro Sigmu" podepsal i herec Krobot. Lébr čeká na kontakt