Karel Brückner získal ocenění od svých kolegů jednoznačně a bez jakýchkoliv pochyb.

Muž, který přivedl Sigmu Olomouc do evropského fotbalu a český fotbal na světovou úroveň vyhrál v anketě Unie českých fotbalových trenérů. Hlas mu dalo 58 ze 69 jejich členů, včetně předsedy Českomoravského fotbalového svazu Ivana Haška.

„Měl jsem tu čest s Karlem Brücknerem pracovat a byl to pro mě velký zážitek. V síni slávy českého fotbalu bude mít své nezastupitelné místo, protože Karel Brückner je jenom jeden,“ řekl nejvyšší muž české kopané.

Sám Brückner si cenu užíval.

„Čím jsem starší, tak si toho vážím víc. Dřív bylo takových společenských akcí víc a já se jim někdy až vyhýbal. Ale tady toho ocenění si opravu vážím. Jednak je to tady v Olomouci, v krásných prostorách a navíc je to ocenění od mých kolegů. To je vždycky pravdivé a o to víc si toho vážím,“ uvedl sedmdesátiletý kouč, který přivedl českou reprezentaci na tři velké turnaje po sobě a na evropském šampionátu v Portugalsku dovedl národní tým až do semifinále.

Druhý v anketě skončil překvapivě Vítězslav Lavička. Trenér australského šampiona ze Sydney porazil třetího Františka Komňackého o jediný hlas.

Mezi dvaadvaceti trenéry, kteří dostali alespoň jediný hlas, se objevil i současný kouč SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka, nebo ostřílený harcovník Petr Uličný, momentálně ve službách 1. HFK Olomouc.

Pořadí ankety fotbalový Trenér desetiletí:

1. Karel Brückner (v hodnoceném období 2001-2010 trénoval ČR 21 a ČR A) 300 bodů
2. Vítězslav Lavička (Sparta, Žižkov, Liberec, ČR 21, Sydney) 86
3. František Komňacký (Zlín, Žilina, Púchov, Ostrava, MFK Ružomberok, SKA Rostov, Jablonec) 85.

Další pořadí: 4. Karel Jarolím 62, 5. Jaroslav Hřebík 23, 6. Miroslav Soukup 21, 7. Ivan Hašek 20, 8. Jozef Chovanec 14, 9. Jakub Dovalil 13, 10. Karel Večeřa 8.