„Na hřišti jsem se cítil velmi dobře, ale jsem zklamaný, že jsme nezískali tři body," prozradil po zápase Dreksa, jenž svým pátým prvoligovým gólem zachránil Sigmě alespoň bod.

Hráli jste o první místo. Svazovalo vám to nohy?
O prvním místě jsme se vůbec nebavili. My mluvíme spíš o pohárových příčkách a to, že bychom jeden nebo dva dny byli první, pro nás nebylo důležité ani svazující. Brno hrálo výborně, předvedlo tady dobrý fotbal. Chodili v hodně lidech dopředu. Využívali našich ztracených balonů, kterých bylo hodně. Z toho nám dali gól a my už jsme to nedokázali otočit.

Dal jste gól po rohovém kopu, předtím jste měl ještě šanci po Rossiho centr, jak jste obě situace viděl?
Při té první šanci, kdy to Rossi fantasticky nacentroval, jsem nedal do míče příliš velkou razanci a gólman to v pohodě chytil. Co se týká gólu, tak při standardce mě nikdo nebránil, Vepřek to perfektně kopl na první tyč a trefil jsem to k tyči.

Ve 41. minutě došlo po vašem faulu ke zranění Švancary. Bylo pro vás odstoupení Švancary pomoc?
Nemyslím si, že to byla pomoc, Brno hrálo i bez Švanciho výborně. Asi jak špatně spadl, tak si udělal něco se zády. Doufám, že bude v pořádku.

Jak se změnil zápas po vyloučení Škerleho?
My jsme to více zjednodušili. Snažili jsme se hrát dlouhé balony na Klesnila. Ale nedokázali jsme si vytvořit žádnou vyloženou šanci. Brno nás do ničeho nepustilo a navíc bylo velice nebezpečné z kontrů.

V závěru oslabilo také Brno po vyloučení Škody a hosté se hodně zatáhli…
Myslím, že si přijeli pro bod, takže jim to stačilo. Jenom si pohlídali naše dlouhé balony a my si už nedokázali nic vytvořit.

I v deseti jste stále hráli dopředu a v obraně často zůstávali jen ve třech. Nebylo to příliš riskantní?
Hráli jsme hodně na riziko. Nemáme klasického defenzivního záložníka, takže se nám někdy nepodaří zachytit hráče z druhé vlny a dělá nám to problémy. Ale zatím jsme z toho dostali jenom jeden gól.

Dal jste gól a velký kus práce také odvedl v obraně. Jak jste se na hřišti cítil?
Na hřišti jsem se cítil velmi dobře. Ale vždy jdete na hřiště s cílem získat tři body, takže jsem zklamaný.

Na druhou stranu jste prodloužili sérii neporazitelnosti na osm zápasů…
Je pro nás důležité, že jsme dlouho neprohráli. Ale ztratili jsme dva minusové body. Musíme něco urvat v Boleslavi.

Ondřek Kašlík