Byl to trochu kratší part, než se čekalo. Přece jen pětatřicetiletý Zavadil, rodák z nedalekých Pňovic, byl hlavním tahákem pro domácí fanoušky.

Tady ve druhé polovině devadesátých let vedle nynějšího trenéra Uničova Zdeňka Strouhala sbíral zkušenosti na začátku kariéry, ve které později okusil v dresu Sparty i Ligu mistrů a zahrál si třeba v Izraeli nebo ve Švédsku.

„Chtěli jsme ho trochu šetřit, protože prvořadá je pro nás liga. Zároveň jsme ale nechtěli, aby vypadl z herního rytmu," vysvětlil kouč, proč Zavadilův návrat na uničovský trávník trval jen tak krátce.

Pavel ZavadilTrenér Grmela vás chtěl před ligou proti ostravskému Baníku šetřit. Na dvaceti minutách jste se domluvili, abyste se přece jen nedaleko domova ukázal?
Ne, to ne. Bylo to zcela na trenérovi. Chtěl nechat některé hráče odpočinout. Nakonec nechal obranu stejnou a zbytek pozměnil.

Jak jste se na zápas v Uničově, kde jste před lety taky hrál, těšil?
Těšil jsem se hodně. Naši bydlí kousek odsud, jezdím se sem dívat na fotbal občas, takže jsem tady docela často. Ale překvapený jsem byl trochu z toho, jak je vevnitř v šatnách všechno spravené a nové.

Jak se vám líbil Uničov na hřišti?
První poločas hrál Uničov velmi dobře. Přišlo mi, že kombinačně byli i lepší než my. My jsme teď takoví trochu zakřiknutí. Moc nám to nejde. Ale nakonec jsme to zvládli a je to pro nás důležitá výhra. V pohárovém zápase se ten slabší chce vždycky vytáhnout na silnějšího a dnes to nebylo jinak. Vyhráli jsme 1:0 a soustředíme se na Baník.

Důležitá je pro vás výhra hlavně proto, že v lize se vám v poslední době vyhrávat nedařilo?
Začátek sezony jsme měli výborný, ale teď ty poslední dva zápasy jsme to trochu nezvládli. Nikdo nám ale nepomůže. Musíme si pomoct sami a věřím, že touhle výhrou se zase posuneme dál.

Může mužstvo nastartovat výhra se soupeřem ze třetí ligy?
Každá výhra pomůže. Může to tak být i s tímhle zápasem. Doufám, že to tak bude a přeju si, abychom z Ostravy odvezli další vítězství.