Na spadnutí je jeho přestup do katarského klubu Al-Ahlí.

Klub 
z metropole Dauhá, v němž kdysi působil slavný hráč i trenér Barcelony Josep Guardiola a ještě v minulé sezoně i známý švédský reprezentant Christian Wilhelmsson, zaplatí Sigmě za Brazilce pouze odstupné. Na konci prosince mu totiž vyprší kontrakt.

O přestupu informovala jako první MF Dnes. Sigma zatím oficiálně Rossiho transfer nepotvrdila.

„Uzavřeného ještě nic není," upozornil tiskový mluvčí Sigmy Petr Pelíšek.

Nedá se však předpokládat, že by Sigma brazilskému záložníkovi v odchodu bránila. Za pět sezon jí odvedl velmi cenné služby. Ať už ve středu pole, nebo na místě pravého obránce, kde nastupoval při tažení pohárovou Evropou před třemi lety. Do obranné čtveřice se vrátil i v posledních dvou zápasech.

Zatímco v defenzivní linii ho nejspíš opět zastoupí zkušený Tomáš Janotka, ve středu pole může jednatřicetiletý fotbalista chybět. Klasickým defenzivním záložníkem je v kádru už jen osmnáctiletý talent Jakub Plšek. Teoreticky pak ještě další mladík Martin Šindelář, kterého však kouč Roman Pivarník využíval spíše na místě stopera. V poslední době ale Sigma hrála bez defenzivního štítu. O obranné povinnosti se podělili ofenzivní Tomáš Hořava a Martin Pospíšil.