Do kádru účastníka skupiny F přichází zkušený jednatřicetiletý gólman Zdeněk Zlámal, který jako volný hráč podepsal se ševci dvouletý kontrakt.

„Zdeněk rozšíří náš tým brankářů. S ním v zádech budeme v Evropské lize klidnější,“ přiznal trenér Fastavu Zlín Bohumil Páník.

Rodáka z Přerova měli ševci v hledáčku již delší čas, intenzivně s ním komunikovali. Až poté, co se mu podařilo rozvázat smlouvu v tureckém Alanyasporu, kde již pod novým koučem neměl důvěru, došlo k dohodě obou stran.

„Zdeněk je výborný gólman, z našeho regionu, typologicky a somatotypem jiný, než jaké máme. Na pozici trojky sice máme talentovaného Šišku, který roste ve výborného gólmana, ale chybějí mu zkušenosti,“ poznamenal kouč, který ale odmítl, že by aktuální jednička mezi tyčemi Stanislav Dostál s příchodem Zlámala přišel o svou pozici.

„Máme nyní tři výborné brankáře, přičemž v náročné sezoně dostanou všichni prostor. Hrát tolik špičkových soutěží je psychicky hodně náročné, obzvláště pro brankáře, kteří si budou potřebovat odpočinout.“

Do konce přestupního termínu scházejí necelé dva týdny a ve Zlíně věří, že ještě současný kádr kvalitně doplní. Mimo jiné i proto, že na odchodu do Dukly Praha je záložník Lukáš Holík.

„Při zdravotních problémech útočníků Diopa s Beauguelem by se nám stále hodili hráči do ofenzivních řad. Pokud by dorazili dva kvalitní fotbalisté, bylo by to dobré,“ pousmál se Bohumil Páník.

Vedení zlínského klubu rovněž oznámilo, že předprodej vstupenek na domácí utkání Evopské ligy bude spuštěn během tohoto týdne.

„V úvodu budou upřednostněni permanentkáři našeho klubu. Pro všechny fanoušky připravujeme také zvýhodněný balíček všech tří utkání. Vstupenky bude možné zakoupit na našich webových stránkách a na pokladnách stadionu ve Zlíně, a následně v omezeném množství i na pokladnách Androva stadionu v Olomouci. Více sdělíme v nejbližších dnech,“ konstatoval sekretář FC Fastav Zlín Lukáš Pantálek.

ZDENĚK ZLÁMAL
Gólman Sigmy Zdeněk Zlámalje rodákem z Přerova a s fotbalem začínal v Hulíně. Přes Kroměříž se poté jako talentovaný gólman dostal až do Sparty. Ta ho v sezóně 2006/07 nechala hostovat ve Zlíně. Rok na to zamířil ze Sparty do Liberce, kde se vypracoval do pozice gólmanské jedničky.

Svými výkony zaujal italské Udinese, kam si ho pořídili jako brankářskou dvojku za Samira Handanoviče. Zde ale neodchytal ani zápas a chodil po hostování. Působil ve španělském Cádizu, Slavii Praha, italském Bari a Sigmě Olomouc, kterou byl nakonec z Udinese vykoupen.

Po třech letech na Hané pak zamířil do pražské Bohemky. Odtud se po dvou letech vydal do tureckého Alanyasporu, kde pomohl týmu k záchraně v nejvyšší soutěži.

Se Sigmou dosáhl na vítězství v Českém poháru a Českém Superpoháru. V letech 2006-2007 chytal za reprezentaci do 21 let a zúčastnil se i mistrovsví Evropy v této kategorii. Za A-tým nastoupil jednou, a to ve druhém poločase přátelského zápasu s Maltou v roce 2009.