"Milí přátelé, po dlouhých a velmi pestrých 17 letech jsem se rozhodl ukončit profesionální fotbalovou kariéru a odejít na zasloužený odpočinek.

Smlouvu jsem sice už před nějakým časem podepsal, ovšem místo fotbalové tu pracovní," oznámil Zlámal, který už během koronavirových lockdownů prozradil, že se zaučuju ve firmě svého otce, mimochodem bývalého místopředsedy fotbalové asociace. "Velké díky všem, které jsem na své cestě potkal. Hlavně rodině, všem fanouškům, spoluhráčům, trenérum a kamarádům," dodal Zlámal.

Zlámal začal s fotbalem v Hulíně a přes Kroměříž se dostal do pražské Sparty, za tu ale v soutěžním utkání nenastoupil. Později působil také ve Slavii a v Bohemians, kde na sebe upozornil, když v závěru zápasu s Duklou po rohovém kopu vstřelil branku. Úspěšně působil také v Liberci či Olomouci, které v roce 2012 pomohl k vítězství v českém poháru.

Fotbalový cestoval vystřídal včetně Hulína v dospělé kariéře 15 dresů. Angažmá získal v Itálii (Udinese, Bari), Španělsku (Cádiz), Turecku (Alanyaspor) a Skotsku (Hearts, St. Mirren, St. Johnstone). S posledním klubem, kde hostoval z Hearts získal v poslední sezoně skotský pohár. Na kontě má také jeden start za reprezentaci.

"U fotbalu samozřejmě zůstávám, ovšem už jen pro zábavu. Budu útočník - tak kdo chce pomoct se střílením gólů, zejména ze standardek, tak se hlaste.. A taky umím dobře lámat brány.. Kdyby někdo chtěl…" připomněl Zlámal také eskapádu, kdy se po jeho zákroku v dresu Zlína zlomila tyč branky v Mladé Boleslavi.