Drobisz svou minelu sportovně přiznal. Na nic se nevymlouval. „Byla to jednoznačně moje chyba,“ řekl.

Rozhovor

Proč Sigma ztratila dobře rozehraný zápas?
Začali jsme celkem dobře, soupeř nám dá se říct daroval gól. Bohužel poté jsme přestali být aktivní, přestali jsme běhat. A nakonec to vyústilo v tu branku, co jsme dostali.

Ten gól, co jste inkasoval, byl ale hodně laciný.
Byla to jednoznačně moje chyba. I když ta standardka nemusela být, ale bohužel. Už jsem se díval, komu rozehraju balon, ale propadlo mi to mezi palci.

Zdálo se, že míč máte?
Už jsem se pomalu díval, komu to hodím. Je to o koncentraci. Tam stačí okamžik a pak to tak dopadne. Je to škoda, protože nás to stálo vítězství. Ale na druhou stranu musím říct, že jsme po úvodní brance přestali hrát.

Jak je to možné? Vždyť se Sigmě daří, bodů má dost a je v tabulce nahoře?
Těžko říct. Ve Zlíně je trošku složitější terén, domácí měli výškovou převahu. Ale bylo to o pohybu, o nasazení. My jsme to tam bohužel nedali. Tak dlouho jsme se zašívali, až jsme Zlín pouštěli do nějakých brejků. Kdybychom odevzdali výkon, jaký jsme podávali někde jinde, tak jsme odvezli tři body a neměli jsme se o čem bavit.

Zlín měl přitom vyloučeného hráče. Bylo to i o tom, že tým soupeře při přesilovce podcení?
Bohužel to byl typický příklad. Ale kdybychom tam dali víc nasazení, srdíčka… A hlavně si víc dovolili. My jsme jen čekali, jestli to ukopeme, nebo ne.

Domácí kromě standardek hrozili hlavně rychlonohým Žůrkem. Tomu jste zneškodnil gólový brejk.
Máme problém i s komunikací. Pomoci jeden druhému slovně, nějak se tam usměrnit. Pak z toho vznikají situace, kdy si nezavoláme, nejde tam ani jeden ani druhý. Nevím, co k tomu říct. Čekal jsem, že do toho vletíme. Domácí do toho dali maximální nasazení, a to na nás stačilo. A to ještě můžeme být rádi, že v závěru to břevno neskončilo v brance.