Machala zavítá na známý stadion

Nečekané domácí zaváhání se Slováckem B budou chtít fotbalisté 1. HFK Olomouc co nejrychleji napravit.

V sobotu je ale nečeká vůbec snadný soupeř, Frýdek-Místek rovněž patří mezi favority MSFL a na svém hřišti nerad rozdává body.

Zajímavou příchuť bude mít souboj pro holického trenéra Oldřicha Machalu, který na severovýchodě Moravy působil minulé dvě sezony.

„Nevím, jestli to bude přímo speciální zápas, ale díky tomu, že jsem tam dva roky působil, tak ty hráče velice dobře znám. Je to výhoda v tom, že zhruba vím, v jaké sestavě bude Frýdek hrát. Na druhou stranu oni zase znají mě, takže to je asi fifty fifty,“ říká holický lodivod.

Na frýdeckém stadionu ve Stovkách bude v sobotu odpoledne zřejmě velice bouřlivá kulisa.

„Já očekávám velice kvalitní utkání, jelikož soupeř hraje atraktivní útočný fotbal. I my se o něj snažíme, takže diváci se budou mít jistě nač dívat,“ burcuje domácí fanoušky frýdecko-místecký trenér Milan Duhan.

Frýdečtí mají ale v nohách středeční těžké pohárové střetnutí s prvoligovým Slováckem, které nakonec prohráli 0:2.

To Holice nezvládla poslední souboj se slováckou rezervou a v tabulce tak klesla na druhé místo za Uničov. Na Frýdek má pouze dvoubodový náskok, a domácí tak budou mít o motivaci postaráno.

„HFK je silným soupeřem, ale my půjdeme do zápasu s jediným cílem, a to zvítězit. Když je porazíme, tak se v tabulce dostaneme před ně. To nám může pomoci i psychicky,“ prohlašuje frýdecký Radim Grussmann.

Další zaváhání by ovšem pro ambiciózní Holici nebylo přijatelné. Hanáci budou chtít ve Frýdku za každou cenu bodovat.

„My chceme vyhrát každý zápas, ale já moc dobře vím, že ve Frýdku nás čeká velice těžké utkání, protože v jarní části tam HFK prohrálo 2:1,“ vzpomíná Machala na zápas, kdy šéfoval ještě frýdecko-místecké lavičce.

Holice do utkání nastoupí znovu bez zraněného Onofreje, otazník pouze visí nad obráncem Coupkem, který laboruje s kolenem. Po prohře se Slováckem B se nechystá velký vítr v sestavě HFK.

„Bude tam možná jedna změna, většina hráčů bude hrát,“ prozradil Machala.

Důležitý souboj ve Frýdku-Místku odstartují fotbalisté Holice v sobotu v 16.30.

Trenér Jílek letí ze severu Evropy na jih Moravy

Rezerva olomoucké Sigmy má zatím relativně povedený vstup do sezony. Hanáci ze čtyř zápasů prohráli pouze doma s Uničovem a tuto bilanci si budou chtít udržet i v Břeclavi, kam zavítají v sobotu dopoledne.

Pro fotbalisty Sigmy B se bude po výjezdu do Kroměříže a Rosic jednat o další cestu na jih. Ještě ve větší míře to však bude platit pro jejich trenéra Václava Jílka, který byl celý týden s českou reprezentací do 19 let v Norsku, kde mladí fotbalisté sehráli dva přípravné zápasy s místním výběrem.

„V pátek v noci se vracíme, takže sobotní zápas stihnu,“ řekl ve stručnosti Jílek.

V reprezentační přestávce bude mít olomoucká rezerva k dispozici některé hráče z áčka, takže v Břeclavi, která je v tabulce na dvanáctém místě, bude pomýšlet na bodový zisk. Zápas začíná v sobotu v 10.15.