„Chyba je v tom, že v koncovce nejsme tak produktivní jako Plzeň. Bohužel nemáme na hřišti jedenáct Marků Heinzů, kteří ty šanci promění,“ prohlásil Kučera.

Jeho tým hrál celý druhý poločas přesilovku, ale proti dobře bránící Plzni se modří prosadit nedokázali.

„Vyloučení nám paradoxně ublížilo. Druhý poločas Plzeň kouskovala, snažila se zdržovat hru a zhustila prostor. Měli jsme sice tlak, ale byly z toho jen střely z dálky,“ litoval nejstarší hráč v kádru Sigmy.

Ten jako zlomový okamžik zápasu označil třetí gól Koláře, který na stadionu vyvolal velké diskuze.

„Bylo by to stále 2:1 a ten tlak by trval až do konce,“ mrzelo Kučeru, který se do rozboru sporného gólu pouštět nechtěl.

„Abych řekl pravdu, nedokážu posoudit jestli ofsajd byl nebo nebyl,“ uvedl Kučera, jenž dobře věděl, že k tomuto momentu vůbec nemuselo dojít, nebýt hrubé chyby Škerleho při rozehrávce.

„Řval jsem na Aleše, ať to hodí na Tomáš Janotku, ale ten balon byl strašně pomalý,“ uvedl na adresu svého stoperského kolegy.

Dalším důležitým faktorem utkání byl také výkon hostujícího šikuly Václava Pilaře, který si chvílemi na hřišti dělal, co chtěl.

„Říkali jsme s v kabině, že nesmíme nechat rozběhnout rychlonohé hráče jako Petržela a Pilař. Jenomže Pilař nám tam dvakrát prošel, jednou z toho byl přímý kop. Jsou to naše chyby, naše nedisciplinova­nost,“ láteřil Kučera.

Fakt, že vinou bodového odpočtu zůstává Sigma na nule, Kučeru nijak nedeprimuje.

„V tabulce jsme sice na chvostu, ale je za námi teprve šest kol. Můžeme být rádi, že jsme aspoň na nule. Horší by bylo, kdybychom stále byli v mínusu s nějakou ztrátou. Nedělal bych z toho žádnou tragédii. Prohráli jsme dnes s mistrem ligy účastníkem Champions league. Samozřejmě je to pro nás doma ztráta, ale nemáme se za co stydět,“ uzavřel Kučera.

Ondřej Kašlik