Dva suveréni svých skupin I. B třídy, Olešnice a Pivín, přišly o neporazitelnost o tomto víkendu. Olešnice prohrála 0:2 v Moravském Berouně, Pivín nestačil na Tovačov, kterému podlehl v divokém zápase se dvěma vyloučenými 2:5. Stejným výsledkem prohrála Bělá ve Staré Červené Vodě v jesenickém okresním přeboru. První porážky se dočkaly o víkendu i Držovice z Prostějovska s Vícovem.

V Olomouckém kraji tak zůstávají nepokořeny už jen tři kluby – Bohuňovice z I. A třídy, béčko Loštic ze III. třídy na Šumpersku a Štarnov ze čtvrté třídy olomouckého okresu.

Pochopitelně přerušit sérii je pro každého lákadlo.

„Jsme první a každý se na nás chce vytáhnout. Soupeř tomu přizpůsobí taktiku. Zatím se s tím pereme dobře. Hrajeme ale zápas od zápasu, Necháváme tomu volný průběh,“ popisoval jisté nástrahy už po minulém domácím duelu s Pasekou trenér Bohuňovic a bývalý reprezentační útočník Radek Drulák.

Jeho mužstvo o víkendu zvládlo i další těžký zápas v Bohdíkově, který vyhrálo 1:0. Čistý zápis samých vítězství tak jeho týmu „kazí“ jen zářijová remíza 1:1. Výhru musely Bohuňovice potvrdit až v penaltovém rozstřelu.

To mají všechny tři dosud neporažené kluby společné. Každý z nich musel jednou obhájit neporazitelnost až při penaltách.

Loštice to potkalo ve svátečním utkání 28. září při místním derby v Paloníně.

„Mají tam malé hřiště s minimálními rozměry,“ usmál se loštický Josef Mikeš.

Jeho mužstvu chybějí do konce podzimu ještě tři zápasy a dotáhnout bez porážky celý podzim, to by byla velká věc.

„Těžký zápas bude určitě v Libivé, která je třetí. Taky nás čeká odveta s Palonínem, ale to bude doma, Libivou vidím jako těžšího soupeře,“ prozradil.

„Že se nám povede v soutěži takhle jsme nepředpokládali, když jsme béčko obnovovali. Povedlo se ale dát dohromady zkušenou osu Jirka Müller, Jan Mikeš, Jan Hejný a Martin Pagáč, kolem nich pak běhají naši mladí hráči, kteří vyšli z dorostu. Máme dva gólmany, což je také hodně důležité. Mirek špička ještě nedostal gól, ale nevíme, jestli to není tím, že chytal jen proti slabším soupeřům,“ zavtipkoval Mikeš, který však chválil především celý tým jako celek.

Recept na úspěch? Je stejný v 1. A třídě i na dně pyramidy

Takhle mimořádně vydařený podzim nečekali ani ve Štarnově, který svou soutěž zakončil sobotu výhrou 6:0 nad Hnojicemi.

„Nemůžu říct, že bychom s tím počítali, na druhou stranu mužstvo si sedlo, takže s ambicemi jsme do sezony šli,“ prozradil kapitán týmu Štarnova David Kubenz.

Nejblíže k prohře měl jeho tým v zápase na hřišti Libavé, kde zvítězil až po penaltách.

„V domácích zápasech jsme celkem všechny přehráli, snad až na Dalov, který bych vyzdvihl. Ve všech venkovních zápasech jsme to ale měli těžké. Soupeři se na nás nachystali a bylo cítit, že chtějí naši sérii přerušit. Občas to bylo i dost vyostřené,“ řekl Kubenz.

„V Libavé jsme dostali gól na 1:0 ze standardky a mužstvo znervóznělo. Nakonec jsme uhráli remízu 2:2. Při penaltách pak všichni hráči proměnili a zvládli tlak, jestli se to v naší soutěži tak dá říct,“ pousmál se.

Na jaře by to se spoluhráči rád dotáhl až za postupem.

„Postoupit určitě chceme, hlavně jsme ale rádi, že jádro týmu tvoří místní kluci. Myslím, že to je na naší úrovni hodně důležité. V minulosti to tak u nás ne vždycky bylo a fotbal pak místní lidi moc nezajímal,“ dodal Kubenz.

Stejný recept na úspěch koneckonců jmenoval i kouč Bohuňovic Drulák.

„Největší síla našeho týmu je v tom, že to jsou skoro všechno Bohuňáci. Snad jen dva hráči nejsou odsud a je to taková rodina,“ prohlásil.

Bilance tří neporažených

BOHUŇOVICE
I. A třída, skupina A
11 zápasů
10 výher, 1 na penalty
32 bodů, skóre 39:5
nejlepší střelec: Jan Šmirják (10 branek)
1. místo (náskok 4 body na Chválkovice)

LOŠTICE B
III. třída OFS Šumperk
10 zápasů
9 výher, 1 na penalty
29 bodů, skóre 47:4
nejlepší střelec: Martin Pagáč, Aleš Novák a Jiří Müller (8 branek)
1. místo (náskok 8 bodů na Libinu B)

ŠTARNOV
IV. třída OFS Olomouc
9 zápasů
8 výher, 1 na penalty
26 bodů, skóre 35:6
nejlepší střelec: Petr Novák (8 branek)
1. místo (náskok 10 bodů na Huzovou)