Po reprezentační přestávce ještě Sigma nezískala v lize ani bod a navrch si zadělala na vypadnutí z poháru.

Jestliže domácí jednoznačná porážka se Spartou se dala přičíst výjimečnému výkonu soupeře, pak v Brně, které se v lize jen zachraňuje to tak rozhodně nebylo.

Domácí tým probuzený novým trenérem Ludevítem Grmelou sice bojoval do roztrhání těla, fotbalovou kvalitou ale Sigmu nepředčil. Přesto vyhrál 2:0.

„První poločas z obou stran bez šancí, domácí nás předčili v přistupování, důraze, snažili se být rychle u nás, znepříjemňovali život, v druhém poločas viditelně změnila, začali jsme hodně aktivně, využívali jsme volné prostory, dominovali," popsal zápas ze svého pohledu olomoucký trenér Roman Pivarník.

Jenže právě v těch okamžicích se nechal po dvou žlutých kartách vyloučit střídající Adam Varadi, který předtím nevýraznou Sigmu oživil.

Domácí přesilovku trvající od 68. minuty, brzy využili. V 77. minutě tečoval nešťastně Mezlíkovu střelu do protipohybu brankáře Zlámala obránce Vepřek.

„Vyloučení zápas hodně ovlivnilo, stejně jako šťastný gól. Ta třela šla mimo, nebo by ji gólman měl," posteskl si Pivarník na pozápasové tiskové konferenci.

Jeho protějšek, který si na brněnské lavičce odbyl prvoligovou premiéru byl naopak maximálně spokojen. Aby ne. Zbrojovka na jaře vyhrála vůbec poprvé.

„Konečně jsme měli štěstí, které nám v předchozích zápasech chybělo. Hlavně při prvním gólu, který byl po tečované střele, nám pomohlo," řekl Grmela.

„Šli jsme mu ale naproti svým výkonem. Diváci viděli naše nasazení a chtění. Kluci tomu dnes dali něco navíc a já jim za to děkuji," chválil svůj tým.

V závěru mu ještě vyšlo střídání. Sotva poslal na trávník útočníka Petra Švancaru, odvděčil se mu populární Mercedes druhou brankou.

Pro Sigmu další porážka znamená pořádné komplikace v boji o Evropu. Jablonec může odskočit na rozdíl čtyř bodů. Stejný by teoreticky po víkendu mohl být i náskok na dotírající Liberec a Mladou Boleslav. Právě s ní Sigma hraje za týden doma.

„Body odsud jsme potřebovali. Spokojený být rozhodně nemůžu," uvědomoval si nepříjemnost situace Pivarník.