„Doufám, že tentokrát budu hrát déle než půl minuty, že nastoupím v základní sestavě a budu se podílet na tom, abychom v Liberci znovu zabodovali,“ usmívá se Janotka.

Jeho přání mají reálný základ. Sigma třikrát za sebou vyhrála a opticky se odpoutala od spodních pater tabulky.

„Řekl bych, že v lize měli podobný vývoj jako my. Nezačali soutěž dobře. Teď se začínají zvedat, i když mají docela nevyrovnané výkony. Každopádně ale mají pořád vynikající mužstvo,“ chválí Janotka.

Také on sám už nenaskakuje do zápasů jako žolík z lavičky, ale patří do základní jedenáctky trenéra Zdeňka Psotky.

Zpočátku nastupoval na obvyklém místě ofenzivního záložníka. Během neúspěšného období se ale v rámci hledání cesty z krize ocitl na místě pravého obránce. Sigma se chytila a on už tam zůstal.

V Liberci tak bude mít na rozdíl od loňska jiné úkoly. Třeba uhlídat čerstvé reprezentační duo Bořek Dočkal – Jan Blažek.

„Určitě si na oba dva musíme dávat pozor, protože jsou nebezpeční. Hlavně Blažek teď chytil velmi dobrou formu a dává góly,“ všiml si Janotka.

Jen bránit však podle Janotky Sigma v Liberci nebude.

„Uvidíme, s jakou taktikou přijde trenér, ale myslím, že takové to útočnější pojetí nám teď svědčí, tak od toho nebudeme ustupovat a budeme hrát podobně, nebo stejně jako ty předchozí zápasy,“ soudí.

Nakonec ale přizná, že kdyby Sigma udržela neporazitelnost i ve čtvrtém utkání za sebou, bude spokojen.

„Já myslím, že bod z Liberce by se určitě počítal. Uvidíme, jak se ten zápas bude vyvíjet,“ podotkl na závěr.