Zápas nejvíce vyšel Tomáši Blažkovskému, který se sám postaral o pět gólů. „Tolik gólů jsem ještě nedal. Uvidíme kolik to bude stát," usmíval se spokojený střelec.

„Chtěli jsme dát co nejvíc gólů, abychom si spravili skóre, což se snad podařilo. Dali jsme rychlé góly a pak už se hraje v pohodě. Počasí bylo náročné a soupeř to už pak jenom dohrával," shrnul pohodový zápas Tomáš Blažkovský.


Jeho slova potvrdil i domácí trenér Lubomír Keluc. „Bylo vidět, že je to nejhorší soupeř v soutěži, i když se Klenovice snažily hrát. Skóre mělo být dvouciferné. Kluci k tomu nepřistoupili úplně tak, jak bych si představoval. V podstatě si šli jenom zatrénovat," všiml si kouč Holice.

To v Klenovicích se už těší na konec sezony. „Výsledek hovoří za vše. Domácím jsme udělali takový zpestřený trénink. Pozitivem je, že nás na zápas přijelo aspoň jedenáct. Museli jsme ze šuplíku vytáhnout registračky, aby někteří kluci mohli hrát," glosoval situaci v Klenovicích trenér Vladimír Krč.

Debakl hostů se začal rodit už v 6. minutě, kdy skóre otevřel střelou na přední tyč Blažkovský. Po pár minutách přidal další dvě branky Tošenovský a v závěru půle zvyšoval na 4:0 znovu Blažkovský.

V 65. minutě se Tomáš Blažkovský změnil v nahrávače, když připravil pátý holický gól pro Krumpolce. Sám Blažkovský pak dokonal hattrick o pár minut později.

Ale ani tři góly holického střelce nenasytili a do konce zápasu přidal ještě dva. Především lob při brance na 7:0 jistě potěšil oči všech fotbalových příznivců.

Holickou exhibici uzavřel těsně před koncem devátou brankou kapitán Petr Štěpánek.

Přestože se Holičtí snažili k zápasu přistoupit zodpovědně, fotbal se stejně brzy změnil v trénink. „Vysvětloval se hráčům, že musí nastoupit, jako kdyby hráli s prvním nebo druhý manšaftem. Ale je to o hlavách. Dáte rychle dvě tři branky, k tomu přičtete sluníčko a je z toho takový pochoďák," poznamenal Lubomír Keluc.

1. HFK Olomouc B – Klenovice 9:0 (4:0)

Branky: 6., 43., 68., 73. a 78. Blažkovský, 8. a 24. Tošenovský, 65. Krumpolc, 88. Štěpánek. Rozhodčí: Slota – Křepský, Boháč. Diváků:80.

HFK B: Kopřiva – Krumpolc, Reichl, Drmola, Štěpánek – Vodička (53. Hrubý), Tošenovský (61. Boscatto), Jíša, Vaida (66. Král), Kudrna (46. Malínek) – Blažkovský. Trenér: Lubomír Keluc.

Klenovice: Polák – Ondra, Tomáš Cetkovský, Šlézar, Vitásek – Pytela, Smékal, Rozehnal, Radek Cetkovský – Přikryl, Tomáš Krč. Trenér: Vladimír Krč.

Autor: ONDŘEJ KAŠLÍK